Wiosenne porządki w szafie

towels-923505_1280Wszystkie kobiety mają problem ze swoją garderobą i z ubraniami. Często nie potrafią one zrobić porządku w szafie, ponieważ ubrań mają po prostu za dużo. Najczęściej znajdują się tam stroje we wszystkich możliwych fasonach, kolorach i rozmiarach. Wiele kobiet przyznaje bowiem, że mają problem z tym, aby rozstać się ze swoimi ulubionymi ciuchami, nawet jeżeli są one już dość zniszczone, niemodne lub za małe.
Brak porządku w  szafie ma bardzo negatywny wpływ na całe życie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że brak porządku w domu oznacza po prostu brak porządku w całym życiu. Należy zwrócić uwagę o tym, że pełna szafa sprawia, że po prostu nie wiemy w co mamy się ubrać i chodzimy w kółko w tym samym, a o wielu swoich ubraniach nie mamy po prostu pojęcia, ponieważ leżą przygniecione stertą innych, za małych, albo niemodnych.
Warto to przemyśleć i zacząć działać w celu uporządkowania swojego życia. Najlepszym rozwiązaniem jest dokonanie selekcji ubrań. Zostawiamy jedynie to, co do których jesteśmy pewne. Jeżeli nie zakładałyśmy czegoś przez kilka lat, raczej mało prawdopodobne, że założymy to nagle za kilka miesięcy. Lepiej jest przygotować miejsce oraz portfel na nowe, modne ubrania. Doskonałym pomysłem jest po prostu sprzedaż swoich strojów, oczywiście tych, które nie są zniszczone.
W jaki sposób można dzisiaj ogłosić chęć sprzedania starych ubrań? Istnieje ich kilka. W wielu miastach organizowane są targi odzieży, na które każdy może przyjść ze swoimi ubraniami i po prostu sprzedawać je innym lub wymieniać się z nimi. Jest to dobre rozwiązanie, ale raczej nie gwarantuje, że uda nam się sprzedać całą kolekcję ze swojej szafy. Najczęściej decydują się na takie wyjście osoby młode, które na co dzień same ubierają się raczej w second handach.
Istnieje jednak dużo lepsze rozwiązanie, czyli oczywiście wrzucenie swojego ogłoszenia do Internetu. Najlepiej do takich akcji porządkowych nadają się portale aukcyjne. Można na nich sprzedawać pojedyncze sztuki towaru, lub łączyć je w zbiory i oferować jako większą paczkę. Wiele osób preferuje ten właśnie sposób zakupów, ponieważ za wysyłkę muszą zapłacić tylko jeden raz.
Najważniejsze, to bardzo dobrze sfotografować swoje ubrania. Oczywiście, musza być one wyprane, czyste i wyprasowane, aby na zdjęciach wyglądały jak nowe. Poza tym, postarajmy się, aby znalazły się one na jednolitym tle. Lepiej jest nie robić zdjęć sobie w danym stroju, a po prostu rozłożyć ubrania na kanapie lub na podłodze. Nie każda sylwetka jest taka sama i u brania mogą wyglądać inaczej niż w rzeczywistości, na takich zdjęciach.
Zdjęcia powinny być zrobione dobrym aparatem, aby cechowała je dość wysoka jakość. Poza tym, nie zapominajmy o opisie do naszego ogłoszenia. Powinien on zawierać wszystkie dokładne wymiary ubrań i ich opis. Najlepiej jest fotografować także metki, szczególnie, jeżeli ubrania są firmowe i są to znane i lubiane marki. Jeżeli nasze ubrania noszą ślady użytkowania, nie piszmy, że są one nowe. Lepiej jest wskazać, że ich stan jest doskonały, ale podlegały już użytkowaniu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz