Jak znaleźć dodatkową pracę?

control-427512_1280Żyjemy obecnie w ciężkich czasach i mało kto z nas jest zadowolony ze swoich zarobków w codziennej pracy. Wszyscy mamy kłopoty i ledwo wiążemy koniec z końcem. Rynek pracy jest jednak w kryzysie i ciężko jest zdecydować się na odejście ze swojej pracy i poszukiwanie innego zatrudnienia. Jeżeli ktoś już znajdzie jakąś posadę, raczej szybko jej nie opuszcza.
Wiele osób poszukuje jednak dodatkowego zatrudnienia, które mogło by im pomóc dorobić choć parę groszy do pensji zasadniczej. Nie jest to łatwe, ale jest całkiem możliwe. W jaki sposób szukać takiego zatrudnienia? Najlepiej jest oczywiście znaleźć osobę wśród znajomych, która poszukiwała by kogoś do dodatkowej pracy. Nie każdy ma jednak takie znajomości i takie szczęście. Sytuacja na rynku pracy jest tak ciężka, że zazwyczaj zatrudnia się właśnie znajomych lub członków rodziny.
Dobrze jest sprawdzać pojawiające się ogłoszenia od pracodawców. Najlepiej jest to robić w Internecie, ponieważ tam każdego dnia pojawia się ich najwięcej, każde ogłoszenie, które znajdzie się w prasie lokalnej lub telewizji, zazwyczaj odnaleźć można także w Internecie. Istnieją specjalne portale wspierające osoby poszukujące pracy oraz samych pracodawców. Na takich stronach można szeregować sobie ogłoszenia ze względu na miejsce zatrudnienia, wysokość proponowanych zarobków, czy też po prostu an rodzaj zajęcia, lub wymagania co do doświadczenia lub wykształcenia. W przypadku pracy dodatkowej nie ma raczej co mówić o dodatkowych umiejętnościach i wykształceniu, chyba że mamy na myśli poważne zajęcie, a jedynie wykonywane po godzinach normalnej pracy.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zastanowienie się nad tym, co potrafimy robić i co sprawia nam przyjemność. Kiedy już wiemy, co to za zajęcie, można pomyśleć o samodzielnym ogłoszeniu się w Internecie.
W takim ogłoszeniu przedstawmy się po prostu od jak najlepszej strony. Opiszmy wszystkie swoje kwalifikacje i cechy charakteru. Wskażmy również, że interesuje nas zajęcie dodatkowe i w jakim wymiarze godzinowym w tygodniu oraz w jakie dni tygodnia. Może się okazać, że potencjalnego pracodawcę zainteresuje nasze ogłoszenie. Bardzo dobrym pomysłem jest też stworzenie strony internetowej i zainicjowanie jakiegoś biznesu. Jeżeli potrafimy robić ręcznie biżuterię i sprawia nam to przyjemność, ogłośmy się i pokażmy swoje produkty. Być może znajdą się chętni na zakup naszej biżuterii. Jeżeli potrafimy rysować, również możemy ogłosić się i wskazać, że przygotowujemy portrety na zamówienie. Dotyczy to wielu różnych możliwości. Wszystko zależy od tego, co potrafimy i co chcieli byśmy zrobić, aby zarobić dodatkowe pieniądze.
Nauczyciele, którzy chcą dorobić dając uczniom lekcje prywatne dodatkowe, czy tak zwane korepetycje, najczęściej decydują się na rozwieszanie ogłoszeń na swoim osiedlu. Można takie ogłoszenia powiesić na klatce schodowej, na sklepie, czy też na słupie ogłoszeniowym. Jest to dobry pomysł, ponieważ na takie ogłoszenie powinny odpowiedzieć jedynie osoby z danej okolicy, co nie zmusi nauczyciela do dojeżdżania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz