Mieszkanie dla studenta

two girls movingWłaśnie zaczynasz studia w nowym mieście i wprost nie możesz doczekać się samodzielnego życia i wyrwania spod rodzicielskiej kontroli? A może jesteś już na kolejnym roku swojej akademickiej edukacji, ale nagle musisz zmienić mieszkanie? Pomożemy Ci ogłosić się tak, abyś o odnalazł to, czego szukasz szybko i bez utrudnień.

Na początku zastanów się, czego potrzebujesz. Przede wszystkim ustal, czy interesuje Cię kilkupokojowy apartament, kawalerka czy jednoosobowy pokój w mieszkaniu wynajmowanym przez nieznanych sobie ludzi. Następnie pomyśl, gdzie mógłbyś się ogłosić. Tradycyjne formy powoli odchodzą w zapomnienie, wciąż jednak są ludzie, którzy z nich korzystają. Dlatego, mimo wszystko warto wydrukować papierowe ogłoszenie obwieszczające: szukam pokoju lub wynajmę mieszkanie i zawierające nr telefonu, a potem nakleić je na osiedlowej tablicy informacyjnej, w biurze spółdzielni mieszkaniowej czy po prostu na słupie.

Świetnie funkcjonuje także ogłaszanie się ustne. Napomknij znajomym, że szukasz nowego lokum. Być może sami mają Ci do zaoferowania wolny pokój w swoim mieszkaniu bądź też słyszeli że kolega kolegi cioci kolegi koleżanki bezskutecznie od kilku tygodni próbuje wynająć apartament i nieprawdopodobnie obniżyła cenę. Tak czy siak – na słownych ogłoszeniach na pewno nie stracisz. Nic nie kosztują, a mogą zaowocować wymarzoną ofertą.

Podobnie skuteczne okazują się ogłoszenia na portalach społecznościowych. Nieraz drażnią Cię wirtualni przyjaciele, o których tak naprawdę nie wiesz nic, ale jakimś cudem zaakceptowałeś kiedyś ich zaproszenie? A może masz ochotę zablokować koleżankę, która zasypuje swój profil nudnymi zdjęciami z ukochanym i udostępnia je wszystkim naokoło? Teraz już wiesz, że oni także mogą Ci pomóc. Jeśli na portalu społecznościowym umieścisz informację o poszukiwaniach mieszkania, kawalerki lub pokoju, być może okaże się, że któryś z Twoich baaaaardzo dalekich internetowych kolegów ma dla Ciebie ciekawą propozycję i będziesz cieszył się, że nie pospieszyłeś się z zakończeniem wirtualnej relacji.

Wreszcie – przychodzi pora na wyspecjalizowane portale ogłoszeniowe. W dzisiejszych czasach jest ich mnóstwo i właściwie można znaleźć tam wszystko – od ogłoszeń babć, które sprzedają dziergane na drutach sweterki, po oferty usługodawców proponujących montaż moskitier. Wybierz więc odpowiednią kategorię, w której się ogłosisz. Pamiętaj, aby Twój wpis zawierał wszystkie potrzebne informacje. Skup się na danych kontaktowych, które pozwolą odezwać się do Ciebie zainteresowanym. Najlepiej podaj numer telefonu oraz adres mailowy. Aby uniknąć propozycji niezgodnych z Twoimi potrzebami, szczegółowo określ, czego szukasz. Oszczędzisz sobie czasu, unikając kontaktu z osobami, które oferują Ci kawalerkę, podczas gdy Ty poszukujesz pokoju. Nie czekaj także bezczynnie na to, aż ktoś zgłosi się do Ciebie pierwszy. Korzystaj z wewnętrznych wyszukiwarek portali ogłoszeniowych i aktywnie staraj się odnaleźć wymarzone lokum. Dla swobody, którą daje niezależność – z pewnością warto.

Możesz również polubić…