Jak wynająć mieszkanie?

Wynajem nieruchomości w dzisiejszych czasach to wspaniały biznes. Coraz więcej osób korzysta bowiem z wynajmowanych mieszkań. W szczególności dotyczy to studentów, którzy wyjeżdżają do innych miast uczyć się oraz młodych małżeństw, których nie stać jeszcze na zakupie własnego mieszkania. W większych miastach można na wynajmie mieszkań wiele zarobić. Okazuje się jednak, że nawet w mniejszych miastach coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie mieszkania dla siebie lub dla swojej rodziny.

W jaki sposób najlepiej jest ogłosić chęć wynajęcia mieszkania, aby dotrzeć do jak największej ilości osób i szybko wynająć nieruchomość? Przede wszystkim, należy najpierw ustalić, jakiego lokatora poszukujemy. Jeżeli nie chcemy wynajmować naszego mieszkania studentom, może być to bardzo ciężkie, ale warto podkreślić to w ogłoszeniu. Wówczas zgłosi się znacznie mniej osób. Większość osób nie zawęża jednak ogłoszenia w taki sposób, ponieważ większość wynajmujących to właśnie studenci.

Trzeba więc pomyśleć, jaką formę ogłoszenia wybrać. Kiedyś sprawdzały się przede wszystkim ogłoszenia w prasie lokalnej. Nadal wiele osób w ten właśnie sposób informuje o chęci najmu mieszkania, jednak nie jest to już tak skuteczna forma. Młodzi ludzie rzadko kupują prasę, a w szczególności tę codzienną. Istnieją jednak znacznie lepsze sposoby na znalezienie bardzo szybko chętnych. Przede wszystkim, warto wybrać się na najbliższe wydziały uniwersytetów. Najlepiej wynajmują się oczywiście mieszkania w pobliżu uczelni, jednak studenci nie są wybredni i chętnie wynajmują mieszkania również w innych częściach miasta, jeżeli niedaleko znajdują się węzły komunikacyjne. Na uczelni można powiesić oferty wynajmu mieszkania na tablicy ogłoszeniowej. Warto zadbać o to, aby samo ogłoszenie rzucało się w oczy. Powinno być ono wydrukowane na komputerze. Poza tym, dobrze jest drukować je na kolorowym papierze i zastosować dość dużą, ale czytelną czcionkę. Dobrym pomysłem jest przygotowanie numerów telefonu, które można oderwać i zabrać ze sobą, aby zadzwonić pod podany numer w dogodnym dla siebie momencie.

Poza tym, trzeba postawić głównie na Internet, ponieważ większość osób, zarówno młodych, jak i starszych tam właśnie poszukuje mieszkania dla siebie. Obecnie funkcjonuje bardzo wiele portali ogłoszeniowych, gdzie można zamieszczać swoje oferty całkowicie za darmo. Można też pokusić się o portal płatny, jeżeli oferta będzie wyświetlała się na samej górze wyszukiwarki i będzie ona łatwo zauważalna. Bardzo ważne jest, aby opisać w kilku zdaniach najważniejsze kwestie, takie jak ilość pokoi, wysokość opłat, czy też wskazać piętro i inne udogodnienia, jak winda, czy video domofon. Poza tym, bardzo ważne jest również zamieszczenie fotografii z mieszkania.

Warto zadbać o to, aby zdjęcia zachęcały do wynajmu mieszkania i interesowały użytkowników Internetu. Najlepiej, jeżeli mieszkanie nie będzie puste. Dobrze, żeby znalazły się w nim podstawowe meble i sprzęty oraz dodatki. Wówczas mieszkanie sprawi bardziej przytulne wrażenie. Idealnym pomysłem jest także ustawienie kwiatów na parapetach oraz na stole. Wcale nie muszą się one faktycznie znajdować w wynajmowanym mieszkaniu. Ważne, aby zachęcić do obejrzenia ogłoszenia i zainteresowania się nim.

Wiele osób twierdzi również, że idealnym sposobem na ogłoszenie wynajmu mieszkania, są media społecznościowe. Wystarczy zamieścić ofertę wraz ze zdjęciami na swoim profilu i z pewnością pojawi się wiele zainteresowanych osób. Poza tym, można również poprosić swoich znajomych o udostępnienie naszej oferty, a możemy mieć pewność, że jednego dnia trafi ona do kilkuset osób, a co najważniejsze, w większości będą to osoby z okolicy. Dużo łatwiej jest wynająć mieszkanie po znajomości.

Można też rozpuścić swoją ofertę pocztą pantoflową. Często okazuje się, że córka koleżanki z pracy poszukuje mieszkania, lub jakiś znajomy zna kogoś, kto przyjedzie do naszego miasta na studia. Zazwyczaj nie ma większego problemu z wynajmem mieszkania, jeżeli tylko oferowana cena nie jest zbyt wysoka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz