Jak ogłosić chęć wynajmu mieszkania?

Wiele osób, które mają możliwość wynajęcia swojego mieszkania, często zastanawia się nad tym, w jaki sposób ogłosić chęć jego wynajęcia, aby jak najszybciej znaleźć chętne osoby. W najlepszej sytuacji znajdują się oczywiście takie osoby, które posiadają mieszkania w miastach akademickich, gdzie zamieszkuje wielu studentów. W szczególności uprzywilejowani są ci, którzy mają mieszkania w pobliżu uczelni. Praktycznie mogą być oni bowiem pewni szybkiego odzewu i tego, że ktoś wynajmie mieszkanie prędzej, czy później, niezależnie od oferowanej ceny.
Jedną z możliwości jest z pewnością zamieszczenie ogłoszenia właśnie na terenie uczelni. Najlepiej jest udać się na każdy wydział i powiesić ogłoszenie na tablicy informacyjnej. Z pewnością każdy młody student, który rozpoczyna dopiero naukę i poznaje swoją uczelnię, takie ogłoszenie dojrzy i przeczyta. Innym rozwiązaniem, jest również umieszczanie takich ogłoszeń na słupach ogłoszeniowych i na latarniach. Być może pobliski sklep wyrazi zgodę na zawieszenie ogłoszenia na jego drzwiach?
Dobrze, żeby ogłoszenie było krótkie, jasne i czytelne. Nie ma co podawać zbyt wiele szczegółów, o których można powiedzieć przecież później. Koniecznie należy podać swój numer telefonu oraz informację, w  jakich godzinach najlepiej jest dzwonić. Unikniemy dzięki temu telefonów o wczesnych i bardzo późnych godzinach.
Ogłoszenie można skierować również poprzez lokalna prasę. Nadal wiele osób kupuje ją bowiem i z niej właśnie korzysta w tym zakresie. Rzadko jednak na taki krok decydują się studenci. Oni wybierają nowocześniejsze i łatwiej dostępne sposoby.
Aby zaciekawić ich i zwrócić uwagę na swoje mieszkanie, najlepiej jest więc zamieścić ogłoszenie w Internecie. Obecnie funkcjonuje wiele serwisów ogłoszeniowych przeznaczonych właśnie dla studentów. Można tam niekiedy nawet całkowicie za darmo umieścić swoje ogłoszenie o chęci wynajęcia mieszkania. Najlepiej jest przedstawić oczywiście wszystkie plusy naszego mieszkania, ale nie powinno się pomijać jego wad. Koniecznie przy takim ogłoszeniu powinno się również znaleźć kilka zdjęć naszego mieszkania. Pamiętajmy o tym, aby wybierać najładniejsze miejsca w mieszkaniu i eksponować je na fotografiach. Takie zdjęcia bardzo zachęcają zawsze do skorzystania z oferty.
Kolejnym doskonałym sposobem na ogłoszenie chęci wynajmu mieszkania, jest poczta pantoflowa. Warto wspominać na każdym kroku osobom znajomym, że poszukujemy obecnie najemcy. Może się bowiem okazać, że będą oni sami zainteresowani ofertą, lub będą znali kogoś, kto chętnie wynajmie od nas mieszkanie. Takie informacje bardzo dobrze roznoszą się pocztą pantoflową również w pracy. Inny sposób, to umieszczenie ogłoszenia na portalu społecznościowym. Widzą takie ogłoszenie wszyscy nasi znajomi, którzy mogą je przecież polubić lub udostępnić. Dzięki temu trafia ono do bardzo dużej ilości osób i z pewnością znajdzie chętnego. Przede wszystkim, należy działać na dużą skalę. Dobrze jest zawsze w ogłoszeniach zaznaczać, jaki rodzaj lokatorów najbardziej by nam odpowiadał i jakich nie akceptujemy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz