Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Lśniące i zadbane włosy są marzeniem każdej kobiety. Gładkie, zdrowe pasma charakteryzują się odpowiednią sprężystością oraz jędrnością, która wpływa na jakość ich układania oraz estetykę całej fryzury. Włos ludzki, ze względu na swoją wyjątkową budowę oraz lokalizację jest bardzo podatny na uszkodzenia, które wynikają z oddziaływania środowiska, a także innych czynników, jak ich rozjaśnianie, które jest często wybieranym zabiegiem fryzjerskim. Głównym celem jest nadanie pasmom jaśniejszego koloru. Skorzystanie z rozjaśniania prowadzi do pozbawienia łodygi włosa ich naturalnego wybarwienia, co prowadzi do obniżenia kondycji kosmyków, a także ich widocznego przesuszenia. Włosy po rozjaśnianiu muszą być poddane codziennej pielęgnacji oraz wykonywania zabiegów, które prowadzą do ich silnego nawilżenia i odżywienia. Jak zadbać o włosy rozjaśniane?

Co warto wiedzieć o włosach rozjaśnianych?

Rozjaśnianie pasm jest zabiegiem fryzjerskim, który wykonywany jest w profesjonalnych salonach, a także domowym zaciszu, samodzielnie. Rozjaśnianie polega na pozbyciu się naturalnego pigmentu włosa przy wykorzystaniu rozjaśniacza, czyli silnej substancji chemicznej, której aplikacja daje właśnie taki efekt. Po nałożeniu rozjaśniacza dochodzi do zmiękczenia struktury włosa, a także naruszenia pozycji ulokowanych na nim łusek, przez co pasma stają się widocznie przesuszone, rozdwojone, a także pozbawione blasku.

Główną cechą charakterystyczną włosów rozjaśnianych jest:

  • predyspozycje do szybkiego odparowywania wody z ich powierzchni,
  • szybkie wypłukiwanie koloru z łodygi włosa, co prowadzi do konieczności kolejnej koloryzacji,
  • zdolność do pochłaniania wody, co prowadzi do ich puszenia w przypadku przebywania w wilgotnym miejscu,
  • widoczne wysuszenie, kruchość, łamliwość,
  • pozbawienie pasm blasku, a także sprężystości.

Mimo że włosy rozjaśniane są bardzo problematyczne, ich właściwa pielęgnacja daje szanse na dodanie im blasku i zdrowego wyglądu.

Jak dbać o włosy po rozjaśnianiu?

Właściwa troska o włosy rozjaśniane daje szanse na nadanie im blasku, a także zdrowego wyglądu. Jak dbać o włosy rozjaśniane? Najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość włosa rozjaśnianego jest regularność w wykonywaniu zabiegów, dzięki czemu możliwe jest solidne naprawienie łodygi, a także mieszka włosowego.

  • Mycie włosów rozjaśnianych

Włosy rozjaśniane wymagają stosowania delikatnych szamponów, które pozbawione są silnych detergentów, czyli popularnie dodawanych do szamponów SLS lub SLES. Stosowanie takiego produktu daje szansę na uniknięcie podrażnień skóry głowy, a także dalszego niszczenia łodygi włosów, niemniej jednak raz w tygodniu należy skorzystać z mocniejszego szamponu, który dokładnie oczyści mieszki włosowe i skalp, przygotowując je na aplikację masek, olejów oraz wcierek.

  • Odżywianie włosów po rozjaśnianiu

Włosy rozjaśniane są bardzo suche oraz kruche, dlatego potrzebują solidnego odżywiania po każdym myciu. Niestety, zwykłe odżywki mogą być niewystarczające, dlatego specjaliści zalecają aplikację profesjonalnych masek do włosów, które dzięki silnym składnikom aktywnym solidnie nawilżają pasma, a dodatkowo zabezpieczają je przed dalszym rozdwajaniem i odparowywaniem wody.

  • Zabezpieczanie końcówek

Rozjaśnianie jest zabiegiem, który szczególnie niekorzystnie wpływa na końcówki łodygi włosa. Końcówki pasm po rozjaśnianiu stają się łamliwe, podatne na uszkodzenia, a także widocznie uszkodzone i kruche. Aby zabezpieczyć je przed łamaniem się i wykruszaniem należy codziennie zabezpieczać je olejkiem lub serum silikonowym, które otulą je specjalnym filmem ochronnym.

  • Regularne peelingowanie skóry głowy

Przy włosach rozjaśnianych warto pamiętać o regularnym wykonywania peelingu skóry głowy. To zabieg, który dokładnie oczyszcza skalp z warstwy krystalizacji oraz martwych komórek, dzięki czemu możliwe jest efektywne dostarczanie substancji aktywnych do ich wnętrza.

Włosy rozjaśniane są bardzo problematyczne i podatne na uszkodzenia. Warto pamiętać, że ich regularna pielęgnacja oraz aplikacja substancji odżywiających daje szanse na widoczną poprawę ich kondycji.

Możesz również polubić…