Szukasz pracy? Pomogą Ci portale rekrutacyjne.

detective-152085_1280Internetowe portale z ofertami pracy to dzisiaj nic nadzwyczajnego. W zasadzie każdy portal ogłoszeniowy posiada możliwość ogłaszania się przez pracodawców szukających dla swojej firmy pracownika idealnego. Warto jednak postawić się z tej drugiej strony. Bo przecież utarło się, że to pracodawca szuka pracownika. Tym czasem w nowoczesnym świecie to pracownik powinien szukać pracodawcy. Zdecydowani o wiele bardziej korzystnie wygląda to właśnie w ten sposób. To znaczy, pracownik, który nie czeka z założonymi rękami, aż go znajdzie pracodawca, jest o wiele lepiej postrzegany na rynku pracy, aniżeli ten, który nie robi nic w celu znalezienia jakiegoś płatnego zajęcia.

Jeżeli naprawdę chcecie znaleźć pracę, to sami wykreujcie swoją postać na rynku pracy. Przede wszystkim dajcie znać pracodawcom, że oto właśnie Wy szukacie pracy i macie w sobie na tyle inicjatywy, że potraficie się pokazać z jak najlepszej strony. Po prostu sami ogłoście się w Internecie. Wiadomo, że wysyłanie CV w odpowiedzi na oferty pracodawców to jedno, a danie swoich ogłoszeń to drugie.

Zacznijcie od portali, na których są właśnie ogłoszenia o prace. Większość z nich posiada funkcję, która pozwala nie tylko przeglądać oferty pracodawców, ale również samemu zgłaszać swoją kandydaturę do pracy. Stwórzcie swoją wizytówkę na takim portalu, pokażcie w nim swoje CV. Nie w formie odpowiedzi na ogłoszenie jakiejś firmy, ale w formie informacji, że oto właśnie taki ktoś jak wy szuka pracy o określonych parametrach.

Po drugie, zawsze możecie dać ogłoszenia na serwisach ogłoszeniowych. Wszystkie serwisy z ogłoszeniami mają działy typu „dam pracę” i „szukam pracy”. Jeżeli chcecie znaleźć cokolwiek, bez jakiegoś konkretnego stanowiska, to warto właśnie w takiej rubryce umieścić swoje ogłoszenia. Na pewno ktoś się odezwie, ale jakość tych prac będzie raczej mizerna. Co oznacza, że nie możecie się spodziewać żadnej intratnej propozycji pracy a jedynie czegoś dopasowanego jakością do formy poszukiwania pracy.

Zdecydowanie większe szanse na dobrą pracę znajdziecie właśnie poprzez portale poświęcone szukaniu pracy i pracodawcy. Tam można znaleźć ambitne oferty i bardzo ambitnych pracowników. Ale jest jeszcze jeden sposób na znalezienie bardzo dobrej pracy. Można wynająć miejsce reklamowe pod tak zwany billboard i zamieścić na nim swoje ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Krótkie CV powinno wystarczyć, żeby zainteresować potencjalnych pracodawców ceniących sobie kreatywność i nowoczesne podejście do poszukiwania pracy.

Ogłoszenie się, jako osoby poszukującej pracy, jest proste i łatwe. Trzeba jednak chcieć to zrobić a przede wszystkim chcieć znaleźć dobrą pracę. Tylko i wyłącznie od Waszych ambicji i starania się zależeć będzie to, czy Wasze ogłoszenia o poszukiwaniu pracy przyniosą wymarzony efekt. Może się okazać, że ta kreatywność okaże się zbyt mała w stosunku do braku cierpliwości związanego z długim oczekiwaniem na efekty swoim nowoczesnych i kreatywnych działań. Cierpliwość to jednak również pożądana przez pracodawców cecha, więc można się jej nauczyć, niejako zupełnie przy okazji. I stać się jeszcze lepszym potencjalnym pracownikiem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz