Jak ogłosić wynajem mieszkania?

house-24776_1280Coraz więcej rodzin decyduje się obecnie na budowę domu pod miastem, aby zapewnić sobie i swoim dzieciom lepszy poziom życia. Doskonałym pomysłem jest nie sprzedawanie swojego małego i ciasnego mieszkanka w samym centrum miasta, a wynajęcie go i w ten sposób otrzymywanie co miesiąc środków na pokrycie kredytu zaciągniętego na budowę domu. Wiele osób znajdujących się w takiej właśnie sytuacji, zastanawia się nad tym, w jaki sposób najlepiej jest ogłosić chęć wynajęcia swojego mieszkania.
Istnieje bowiem wiele sposobów na to, żeby skutecznie ogłosić się i szybko mieszkanie wynająć. Do tych najbardziej tradycyjnych należy oczywiście papierowe ogłoszenie wydrukowane na komputerze, które rozwiesza się na danym osiedlu mieszkaniowym. Można ogłaszać się na wejściach do klatek schodowych, lub też na przystankach i na słupach ogłoszeniowych. Pamiętajmy przede wszystkim o podaniu numeru telefonu kontaktowego do siebie, a także o podaniu wielkości mieszkania, piętra na którym się ono znajduje i co najważniejsze – informacji, do kogo kierowane jest ogłoszenie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zdarza się, że nie chcemy wynajmować naszego mieszkania po remoncie młodym osobom, czyli studentom, którzy często nie dbają o jego stan. Najlepiej jest już w ogłoszeniu określić, że może być to para lub rodzina z dziećmi. Jeżeli nie mamy zaś nic przeciwko studentom, warto jest to także podkreślić w naszym ogłoszeniu. Zawsze pamiętajmy także o sprecyzowaniu godzin, w jakich prosimy o kontakt telefoniczny.
Nie każdy jednak zwraca w dzisiejszych czasach uwagę na ogłoszenia papierowe wiszące gdzieś na ulicy. Pamiętajmy więc o sile najpopularniejszego medium, jakie obecnie istnieje, czyli Internetu. Warto jest zacząć od portali społecznościowych, których członkami sami jesteśmy. Takie ogłoszenia mają ogromną moc, kiedy poprosimy wszystkich znajomych o dalsze ich udostępnianie. Dzięki temu istnieje szansa, że nasze mieszkanie trafi do osoby polecanej lub znajomej.
Nie zapominajmy również o ogłoszeniach ustnych, które w takim przypadku sprawdzają się doskonale. Warto jest powiedzieć o naszym zamiarze wynajęcia mieszkania wszystkim znajomym, w pracy i poza nią, a także rodzinie. Może się okazać, że ktoś bliski okaże się w takiej potrzebie lub zna inną osobę zainteresowaną wynajmem mieszkania tych gabarytów i w tej okolicy. Taka forma nic nas nie kosztuje, a może przynieść naprawdę niespodziewane rezultaty.
Kiedy takie metody zawodzą, warto jest wyciągnąć już większe działo. Koniecznie zróbmy ładne zdjęcia prezentujące wszystkie walory naszego mieszkania i zwróćmy się do portali internetowych, które w profesjonalny sposób zajmują się wystawianiem ogłoszeń dotyczących nieruchomości. Niczego nie ukrywajmy i przedstawmy stan faktyczny takim, jakim faktycznie jest. Należy się również zastanowić i podać cenę, jaką spodziewamy się uzyskać z wynajmu naszego mieszkania. Bardzo ważne jest, aby jasno określić, kto pokrywa wszystkie opłaty, takie jak media, prąd, gaz, czy czynsz do wspólnoty. Może to bowiem pozwolić uniknąć szeregu nieporozumień w przyszłości.

Możesz również polubić…