Raz na rok zrób wyprzedaż niepotrzebnych rzeczy.

garage-sale-626317_1280W każdym domu znajdują się rzeczy, które przez pewien czas są przydatne ale potem stają się już zupełnie nie potrzebne. To naturalne, że rzeczy tracą swoją pierwotną wartość, nawet nie tyle co materialną, ale po prostu wartość, jaką jest ich przydatność. Poza tym, w przypadku ubrań, po prostu przestają być modne i dobre na rozmiar. A sprzęt RTV i AGD po prostu się starzeje i trzeba go co jakiś czas wymienić na nowy. Z kolei dziecięce zabawki też tracą swoją ważność, kiedy dzieci wyrastają z zabawy nimi i a rodzice kupują im kolejne, bardziej pasujące do ich wieku.

Taki określony czas przydatności rzeczy do użytku wcale nie sprawia, że one przestają być sprawne, albo robią się zniszczone. Absolutnie nie. One po prostu stają się niepotrzebne. I w każdym domu jest mnóstwo takich rzeczy. Dlatego naprawdę warto te rzeczy albo rozdać albo sprzedać. W Polsce nie ma jeszcze takiego zwyczaju jak w Ameryce, że właściciele domów robią przydomowe wyprzedaże niepotrzebnych rzeczy. Większość niestety ląduje na strychu i tam spokojnie oczekuje swojej starości. Tym czasem dzisiaj na szczęście jest wiele portali ogłoszeniowych i aukcyjnych, na których można łatwo rozdać i sprzedać to, co naprawdę jest Wam już niepotrzebne.

Tak więc, jeśli chcecie się pozbyć niepotrzebnych rzeczy zróbcie wyprzedaż, na którą poświęćcie co najmniej kilka dni. Zbierzcie wszystkie niepotrzebne rzeczy w jedno miejsce i zróbcie im całą serię zdjęć. Najlepiej, gdyby one rzeczywiście oddawały stan oraz wygląd sprzedawanych przedmiotów. Im dokładniejsze zdjęcia tym większe prawdopodobieństwo, że znajdą swojego nowego właściciela.

Niepotrzebne rzeczy podzielcie na dwie części, a więc na te, które nadają się do wysyłki pocztą i na takie, które można od Was odebrać jedynie osobiście. To ułatwi potem strategię ich rozdawania albo sprzedaży. Jeżeli te niepotrzebne rzeczy chcecie oddać w dobre ręce to po prostu nadajcie ogłoszenia, że takie a takie rzeczy można sobie wziąć, ale trzeba sobie po nie samemu przyjechać. Jeśli zaś chcecie te niepotrzebne graty spieniężyć to każdą rzecz po kolei możecie wystawić na aukcji z opcją licytacji już od jednej złotówki. W tym miejscu będzie właśnie potrzebna informacja, czy konkretną rzecz trzeba odebrać osobiście czy może zostać wysłana pocztą.

Warto dobrze przyjrzeć się niepotrzebnym rzeczom. Czasami nawet wśród takich mało potrzebnych staroci znajdzie się prawdziwa perełka, która może mieć wartość większą aniżeli się spodziewamy. Ale to właśnie portale aukcyjne są doskonałym wyznacznikiem wartości danej rzeczy. Jeżeli tylko taką rzeczą będzie zainteresowanie to możecie być pewni, że wylicytowana kwota będzie realną wartością tej właśnie rzeczy. Nie trzeba więc rzeczoznawcy do takiej domowej wyprzedaży. Wystarczą jedynie chęci do jej zorganizowania na aukcyjnych portalach oraz czas na stworzenie dobrych i atrakcyjnych fotografii, od których końcowa cena może zależeć. Każdy ma w domu rzeczy, których już nie potrzebuje. Sprzedajcie je tym, którzy zrobią z nich pożytek. Bez sensu, żeby zakurzone leżały na strychu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz