Jak ogłosić mieszkanie na sprzedaż?

165d582029d72e94f744ab28c8b79a6bSprzedaż mieszkania w dzisiejszych czasach nie jest wcale łatwą sprawą. Przede wszystkim, wynika to z ogromnej konkurencji na rynku nieruchomości. W każdym roku deweloperzy budują całkowicie nowe osiedla, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Osoby, które chcą więc sprzedać swoje mieszkanie na tak zwanym rynku wtórnym, często musza się nagłowić, w jaki sposób znaleźć najlepszego kupca. Oczywiście kluczową kwestią jest dotarcie ze swoim ogłoszeniem do jak największej liczby osób. Z pewnością któraś z nich zdecyduje się na złożenie nam jakiejś oferty zakupu naszej nieruchomości. Niekiedy może to jednak trwać nawet kilka miesięcy. Jak ogłosić chęć sprzedaży mieszkania, aby nasza oferta dotarła do jak największej ilości osób i była przy tym konkurencyjna?

Przede wszystkim, można zacząć od typowych rozwiązań, które stosuje się zazwyczaj w takiej sytuacji. Warto rozwiesić zwykłe ogłoszenia drukowane na komputerze w okolicy mieszkania. Często okazuje się bowiem, że któryś sąsiad poszukuje mieszkania w konkretnie tej właśnie okolicy. Jest to jednak idealne rozwiązanie, na które nie ma co liczyć w każdym wypadku. W ten sposób z pewnością nie uda się dotrzeć do wszystkich chętnych. Warto więc również umieścić swoje ogłoszenie w prasie. Cały czas wiele osób kupuje prasę codzienną i czyta zamieszczone w niej różnego rodzaju ogłoszenia. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, ale również osób, które właśnie poszukują czegoś, jak na przykład odpowiedniego mieszkania na sprzedaż. Oczywiście należy wybrać dzień, w którym sprzedaż gazety jest najlepsza. Poza tym, lepiej jest zapłacić więcej za swoje ogłoszenie, ale sprawić, że będzie ono kolorowe i będzie się rzucało na pierwszy rzut oka osoby przeglądającej gazetę.

Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach można bez problemu całkowicie za darmo umieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży mieszkania w Internecie. Prawie każdy korzysta obecnie z bogactwa sieci i zagląda do niej każdego dnia. Kiedy poszukujemy czegokolwiek, najczęściej decydujemy się właśnie na przeszukanie Internetu. Obecnie funkcjonuje wiele witryn internetowych, które umożliwiają umieszczenie ogłoszenia całkowicie za darmo. Warto z nich korzystać i umieszczać jak największe ilości ogłoszeń. Warto jednak popracować nieco nad swoim ogłoszeniem, aby chętniej skupiało ono oczy czytelników. Przede wszystkim, powinno ono zawierać aktualne zdjęcia mieszkania. Najlepiej jest zrobić zdjęcia w każdym pomieszczeniu i wybrać najładniejsze ujęcia. Dobrze, żeby mieszkanie nie było wówczas puste. Mogą znajdować się w nim nasze meble i roślinność. Takie mieszkanie sprawiające wrażenie zamieszkałego, z pewnością będzie cieszyło się większym zainteresowaniem. Bezwzględnie musimy jednak zadbać o odpowiedni porządek. Poza zdjęciami, w ogłoszeniu powinny znaleźć się podstawowe informacje, takie jak metraż, piętro, adres mieszkania, ale również jego cena i opłaty, jakie należy co miesiąc dokonywać w związku z eksploatacją mieszkania. Takie rzeczy interesują kupca zawsze najbardziej. Poza tym, warto jest znaleźć najważniejsze walory, takie jak dużo naturalnego światła, spokojną okolicę, czy też fakt, że mieszkanie jest świeżo po remoncie. Wielu osobom zależy na takich właśnie detalach. Poza tym, w ogłoszeniu koniecznie należy podać namiary kontaktowe na siebie i określić pory, w jakich można się z nami kontaktować. W ten sposób unikniemy telefonów z samego rana oraz w godzinach, w których jesteśmy w pracy i nie bardzo możemy rozmawiać z kimkolwiek.

Kolejną opcją ogłoszenia chęci sprzedaży mieszkania, jest wykorzystanie portali społecznościowych. Można to zrobić w dzisiejszych czasach całkowicie za darmo, bez większego wysiłku. Wystarczy jedynie wykorzystać posiadane konto na danym portalu i umieścić tam ogłoszenie wraz ze zdjęciami. Można również poprosić swoich znajomych o udostępnianie naszego ogłoszenia innym użytkownikom. W ten bardzo prosty sposób można dotrzeć w ciągu kilku chwil do setek użytkowników, w tym większości zamieszkujących w naszym mieście. Każdy znajomy naszego znajomego może bez problemu obejrzeć nasze ogłoszenie i ewentualnie skontaktować się z nami. Ten sposób jest chyba najprostszym i przede wszystkim całkowicie za darmo. Okazuje się, że wiele osób decyduje się właśnie na zakup mieszkania ogłoszonego w ten sposób w Internecie i jest bardzo zadowolonych ze swojego wyboru. Wystarczy kilka chwil, aparat fotograficzny i sprawny komputer, aby móc dotrzeć do wielu potencjalnych kupców naszego mieszkania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz