Poszukiwanie niani do opieki nad dzieckiem

babcia-jako-niania_270711Opieka nad dzieckiem to ciężka praca, która wymaga posiadania odpowiedniego podejścia i doświadczenia. Nie każda osoba nadaje się do tego, aby zostać opiekunką do dziecka dlatego też decyzja o zostawieniu swojej pociechy w rękach obcej osoby z reguły stanowi ciężką decyzję. Najważniejsze jest dokładne sprawdzenie czy kandydatka bądź kandydat na opiekunkę do dziecka to osoba, która poradzi sobie w opiece nad malcem i czy będzie dla niego dobra. Jak znaleźć właściwą osobę do opieki nad dzieckiem?

Jeżeli mamy dużo czasu na rozpoczęcie poszukiwań warto rozpocząć je od pytania swoich znajomych o to, czy nie znają osoby godnej polecenia. Jeżeli zdobędziemy nazwisko osoby sprawdzonej, która zajmowała się opieką nad dziećmi naszej przyjaciółki lub kuzynki to wówczas mamy pewność, że nasze dzieci będą pod dobrą opieką. Jeżeli natomiast nie uzyskamy informacji na temat takiej osoby wtedy dobrym rozwiązaniem jest portal z ogłoszeniami, na którym ogłaszają się osoby poszukujące pracy w charakterze niani oraz poszukujące opiekunek do dzieci. Tego typu serwisy działają profesjonalnie dlatego też oprócz niezbędnych wymagań obydwóch stron co do warunków współpracy znaleźć tam można również opinie osób, które już korzystały z opieki osoby ogłaszającej się oraz rekomendacje.

Szukanie niani przez Internet to wbrew pozorom bardzo proste i efektywne rozwiązanie Liczba stron internetowych na których znajdują się ogłoszenia jest bardzo duża. Znaczna część serwisów wymaga zalogowania się dlatego też poszukiwanie opiekunki do dziecka jest bezpieczne. Osoby zalogowane mogą wymienić między sobą wiadomości lub zdobyć swoje numery telefonów.

Największy problem ze znalezieniem niani mają mamy pracujące w niestandardowych godzinach lub na więcej niż jedną zmianę. Zazwyczaj opiekunka do dzieci rozpoczyna pracę rano, a kończy w godzinach południowych lub popołudniowych. Nie jest to jednak standard, gdyż zdarzają się również takie nianie, które pracują od osiemnastej lub przychodzą na całą noc pilnować dzieci. Jednak znalezienie takiej osoby jest trudne w tym celu należy dokładnie sprawdzić oferty zamieszczone na stronach internetowych na których znajdują się tego typu ogłoszenia. Z pewnością uda się znaleźć osobę, która będzie zainteresowana pracą w różnych godzinach.

Standardowe obowiązki opiekunki do dziecka związane są z opieką nad maluchem, ugotowaniem mu obiadu, nakarmieniem oraz położeniem spać, jeżeli popołudniowa drzemka przypada na godziny pracy. Rodzice obecnie stawiają coraz więcej wymagań względem swoich dzieci dlatego też często zdarza się, że poszukiwana jest niania, która zna język angielski lub potrafi śpiewać i która będzie przeprowadzała z dzieckiem takie zajęcia. Ma to stanowić rekompensatę za brak zajęć w przedszkolu i zagwarantować maluchowi dostęp do takich samych zajęć jakie mają jego rówieśnicy.

Jeżeli wymagane będą od niani inne obowiązki wówczas obowiązkowo powinny być one zawarte w ogłoszeniu umieszczonym na stronie internetowej. Portal z ogłoszeniami to dogodny sposób na znalezienie niani również, gdy oferta opieki nad dzieckiem jest niestandardowa.

Możesz również polubić…