Ogłoś się i… idź na randkę!

14506Męczy Cię życie w pojedynkę i szukasz partnera? A może masz za sobą trudne doświadczenia, obawiasz się nowego związku i chcesz po prostu kogoś poznać, nie obiecując sobie zbyt wiele, ale zdając się na los? Jakiekolwiek są Twoje motywy, jeśli pragniesz odnaleźć kogoś wyjątkowego – skorzystaj z wynalazku naszych czasów – portali randkowych.

Być może jeszcze kilka miesięcy temu śmiałeś się z kolegi, który założył konto na jednym z popularnych serwisów oferujących inicjację romantycznych znajomości. Później jednak, widziałeś jak planuje on coraz to nowe spotkania, a w końcu poznaje dziewczynę, która naprawdę go interesuje i wchodzą w coś większego. Jeśli i Tobie marzy się podobny scenariusz – cóż, chyba wiesz co robić.

Zacznij od wyboru portalu randkowego. Wbrew pozorom odnaleźć partnera nie dla wszystkich oznacza to samo. W XXI wieku Internet oferuje bowiem całe mnóstwo różnego rodzaju serwisów, a każdy z nich specjalizuje się w łączeniu ludzi o nieco innych upodobaniach, warunkach życiowych czy profilu zainteresowań. Istnieją zatem strony przeznaczone dla zapracowanych singli, miłośników sportu poszukujących miłości, samotnych rodziców, którzy w pojedynkę wychowują swoje pociechy, rozwodników, osób preferujących coś niezobowiązującego… Zastanów się więc, jakie są Twoje własne oczekiwania i dokonaj wyboru, na jakiego rodzaju portalu powinieneś się zalogować.

Następnym krokiem jest ogłoszenie się, czyli po prostu stworzenie swojego profilu. Twój profil to inaczej strona w danym serwisie, na której możesz zaprezentować się innym użytkownikom portalu. Profil powinien zawierać najważniejsze informacje o Tobie – imię, płeć, wiek, stan cywilny, okolica, którą zamieszkujesz, ewentualne posiadanie dzieci i charakterystyka osoby, z którą kontaktu poszukujesz. Później przychodzi moment na informacje bardziej szczegółowe. Przede wszystkim – krótki, kilkuzdaniowy opis, w którym podsumujesz siebie. Wydaje się trudne? Postaraj się – wiele od tego zależy! Określ więc, czy jesteś romantykiem czy też realistą, czy w życiu lubisz dominować czy też szukasz kogoś, kto Tobą pokieruje, jakie jest Twoje nastawienie do płci przeciwnej, czy lubisz imprezować w klubach czy też chętnie spędzasz wieczory w domu… Im bardziej intrygujący opis, tym więcej użytkowników zaciekawi Twój profil. Teraz czas na określenie zainteresowań – podaj zatem kilka dziedzin, które lubisz i hobby, które uprawiasz. Zwykle portale oferują również możliwość poinformowania innych o swojej ulubionej muzyce, książkach, filmach, serialach… Niekiedy, możesz nawet poddać się krótkiemu testowi psychologicznemu, który w przybliżeniu określi Twój charakter. Tego typu informacje wykorzystywane są przez wewnętrzne wyszukiwarki – narządzie, które pozwoli Ci z puli tysięcy profili wybrać te pasujące do Twoich upodobań.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko rozpocząć poszukiwania. Do kilku wybranych osób wyślij zaproszenie lub miło je zaczep. Nie bądź przy tym banalny – postaraj się o coś intrygującego. Później natomiast po prostu czekaj. Z pewnością ktoś się odezwie!

Możesz również polubić…