Oferuję korepetycje

Teacher explaining to schoolchildren the task in spacious classroom.

Teacher explaining to schoolchildren the task in spacious classroom.

Ten tekst powstał z myślą zarówno o tych, którzy szukają okazji do zarobienia pieniędzy i pragną udzielać korepetycji z wybranych przedmiotów, ale także i o tych, którzy poszukują korepetycji, aby ułatwić naukę sobie bądź też swoim pociechom. Wiemy bowiem dobrze, że dzisiejszy system edukacji pozostawia wiele do życzenia i nierzadko nauczyciele nie są w stanie sprostać wymaganiom licznych klas, w których właściwie każdy potrzebuje innego rodzaju podejścia, traktowania i sposobu tłumaczenia, a czasu i możliwości jest tak niewiele.

Jeśli jesteś korepetytorem – przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, która na Tobie ciąży. Pomoc w nauce to bowiem zadanie dla profesjonalisty, który jest rzetelnie obeznany w dziedzinie, którą pragnie się zajmować. Jeśli zaś oferujesz korepetycje tylko ze względów finansowych – jeszcze raz poważnie to przemyśl.

Jak się ogłosić, jeśli jesteś usługodawcą? Możliwości jest przed Tobą wiele. Spróbuj zacząć od tych najmniej skomplikowanych. Z pewnością posiadasz konto na którymś z popularnych ostatnio portali społecznościowych. To świetna okazja, aby zamieścić tam informację. Napisz o tym, co oferujesz, o referencjach i umiejętnościach, które posiadasz oraz nie zapomnij o danych kontaktowych – są konieczne, jeśli chcesz, aby ktoś się zgłosił. Prócz portali świetnie funkcjonuje również przekazywanie ogłoszeń z ust do ust. Być może Twoja babcia ma sąsiadkę, która szuka pomocy w nauce matematyki dla syna, natomiast koleżanka sąsiadki chciałaby indywidualnie uczyć się języka angielskiego i chętnie widziałaby Cię w roli swojego korepetytora. Wreszcie przychodzi pora na portale ogłoszeniowe. Pamiętaj, że swoje usługi oferuje tam bardzo wielu specjalistów i zwykle ceny są konkurencyjne. Dlatego też, skomponuj ciekawe i atrakcyjne ogłoszenie, które przyciągnie klientów właśnie do Ciebie. Na portalach ogłoszeniowych wiele zyskujesz, jeśli oferujesz usługi rzadkie – takie jak na przykład pomoc w doskonaleniu gry na flecie poprzecznym lub naukę podstaw chińskiego.

Jeśli jednak to Ty szukasz korepetytora – jesteś w nieco lepszej sytuacji. Możesz wybierać spośród mnóstwa ogłoszeń zamieszczonych w Sieci lub też zasięgnąć rady u zaprzyjaźnionych rodziców, którzy nie mogą wyjść z podziwu nad, pomagającą ich córce w zgłębianiu tajników biologii, studentką medycyny. Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie możesz trafić na dobrego i godnego zaufania korepetytora przeglądając gotowe ogłoszenia – ogłoś się sam, a z pewnością doczekasz się odzewu. Ty również możesz skorzystać z portali społecznościowych. Jeśli posiadasz tam wielu znajomych, jest szansa, że ogłoszenie przeczyta ktoś zainteresowany i kompetentny lub też osoba, która posiada informacje na temat takiego usługodawcy. Wciąż popularne są ogłoszenia w prasie – możesz spróbować z nich skorzystać. Dodatkowo, wypróbuj tradycyjne, papierowe ogłoszenia przyklejane na słupach lub tablicach informacyjnych – być może odniosą skutek. Pamiętaj, aby się nie poddawać, a na pewno odnajdziesz dobrego korepetytora.

Możesz również polubić…