Szukam niani

b4897d82ef41c56a57469e58da62a9a6Zbliża się koniec Twojego urlopu macierzyńskiego? A może nuży Cię już przebywanie w domu z dziećmi i chcesz wrócić do pracy? Od długiego czasu Ty i Twój partner nie byliście na randce, bo wieczorami zajmujecie się dziećmi? Oto rozwiązanie Waszych kłopotów – poszukajcie niani.

Odnalezienie opiekunki do dzieci w naszych czasach to nie problem. Internet aż kipi od tego typu ogłoszeń. Dostępne są nawet specjalne portale, które zrzeszają nianie z całej Polski oraz pracodawców zainteresowanych ich pomocą, aby ułatwić obu stronom kontakt. Opiekunki nie musisz jednak szukać tylko przy pomocy Sieci. Możesz również zapytać znajomych o ich doświadczenia z poszukiwaniem niani. Nierzadko, w pobliżu żłobków, przedszkoli i szkół można znaleźć tradycyjne, papierowe ogłoszenia kobiet, które oferują pomoc w opiece nad dziećmi. Zastanów się więc nad potrzebami własnymi oraz swoich pociech i zdecyduj, którą nianię wybrać.

Jeśli szukasz opiekunki do dzieci od rana do godzin popołudniowych, prawdopodobnie natrafisz na propozycje starszych pań – emerytek, które pragną nieco podbudować swój domowy budżet. Niania w wieku babci to świetne rozwiązanie. Masz bowiem pewność, że to kobieta doświadczona, która prawdopodobnie wychowała już dzieci i wnuki, a teraz chce połączyć przyjemne z pożytecznym – spędzać czas z najmłodszymi, unikając samotności, i pracować. Dodatkowo, starsze osoby nierzadko mają więcej cierpliwości do rozbrykanych i czasem niegrzecznych maluchów. Minusem jest jednak fakt, że kobiecie w zaawansowanym wieku może brakować energii, jeśli Twoja pociecha jest pod tym kątem bardziej wymagająca.

Jeśli niania pracuje na cały etat, uzgodnijcie obowiązki, które do niej należą. Jeśli natrafisz na panią skłonną do współpracy, być może zyskasz również pomoc w przyprowadzaniu dzieciaków ze szkoły do domu, gotowaniu czy drobnych porządkach. Oczywiście, przy tak szerokim zakresie powinności, pomyśl o godziwej stawce. Pensja opiekunki powinna być wyższa także, jeśli opiekuje się ona nie tylko jednym maluchem, a kilkoma.

Niania na po południa – taka, która przychodzi na kilka godzin dziennie, to świetne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy chcą aby ich pociechy ciekawie spędzały czas po pobycie w przedszkolu lub szkole. W czasie, kiedy Ty piszesz w domu raport lub sprzątasz mieszkanie, dzieciaki wybierają się z opiekunką na spacer, do kina lub do muzeum. Co więcej, niania może pomóc swoim podopiecznym w odrabianiu zadań domowych i przygotowaniu do kolejnego dnia w szkole. Z uwagi na ograniczone czas pracy, nianie na kilka godzin to częściej osoby młode, studentki, które pragną podbudować swój budżet.

Niania na wieczory to wspaniały pomysł dla partnerów, którzy dawno już zapomnieli, czym jest randka wyjście z przyjaciółmi. Do zadań opiekunki należy zabawa z maluchami, przygotowanie kolacji, nadzór nad czynnościami higienicznymi i położenie pociech do łóżek. Potem niania może zająć się swoimi sprawami i oczekiwać na Wasz powrót. Z racji charakteru i godzin pracy, zwykle nianie na wieczory to osoby młode.

Możesz również polubić…