Jak szybko sprzedać samochód?

car-718781_1280Bardzo często zdarza się, że chcemy szybko i bezboleśnie sprzedać nasz samochód. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce, kiedy bardzo zależy nam na kupnie nowego auta, już wypatrzonego, a nie stać nas na to, żeby wyłożyć całą proponowaną przez sprzedawcę sumę. W takiej sytuacji należy działać niezwłocznie i mieć nadzieję na szybki efekt. Niestety, rynek samochodowy w Polsce jest już nieco przesycony i nie jest to tak łatwe zadanie, jak jeszcze kilka lat temu.
Zanim gdziekolwiek ogłosimy chęć sprzedaży naszego auta, najpierw zadbajmy w szczególny sposób o jego wygląd. Nawet zadbany i dopieszczony na co dzień samochód z pewnością wymaga gruntownego odkurzenia i wyprania tapicerek. Poza tym, warto jest auto bardzo dokładnie umyć i nawoskować, a następnie zrobić mu kilka zdjęć. Najlepiej pomyśleć o tym, aby również sceneria wokół sprzedawanego samochodu była miła dla oka i sprawiała wrażenie czystej. Można pokusić się więc o zdjęcia na łonie natury. Ponadto, pamiętajmy o świetle, które w znaczący sposób wpływa na kolor lakieru i wygląd auta. Jeżeli nie posiadamy sami dobrej jakości aparatu fotograficznego, pożyczmy taki na jeden dzień od rodziny lub znajomych.
Kolejnym krokiem, jaki powinniśmy uczynić, jest wizyta w kilku komisach. Być może okaże się, że uda nam się odsprzedać samochód, bez wystawiania ogłoszeń, za rozsądną cenę. Najpierw oczywiście koniecznie musimy zastanowić się nad ceną, która nas interesuje. Warto w tej materii doradzić się znajomego mechanika lub dealera samochodów.
Kolejnym naszym krokiem, jeżeli taka sprzedaż bezpośrednia się nie powiedzie, jest oczywiście danie ogłoszenia o chęci sprzedaży samochodu. Najlepiej jest pomyśleć o kilku ogłoszeniach w różnych mediach, żeby zwiększyć zainteresowanie naszym przedmiotem. Doskonałym pomysłem jest naturalnie Internet i aukcje na różnych portalach ogłoszeniowych. Skorzystajmy wtedy z naszych pięknych fotografii. Nie wolno również zapominać o szczegółowym opisie parametrów auta oraz jego stanu. Wyeliminuje to część klientów, którzy i tak nie kupiliby od nas samochodu, a jedynie zmarnowali nasz czas. Bardzo ważne jest także podanie aktualnego numeru telefonu kontaktowego do siebie i adresu e-mail. Należy dbać o to, aby odbierać wszystkie połączenia i odpowiadać niezwłocznie na zapytania mailowe.
Najlepiej jest wystawić w ogłoszeniu samochód w nieco wyższej cenie, od tej, którą spodziewamy się uzyskać, tak aby móc następnie obniżyć cenę na prośbę klienta. W przypadku ogłoszeń internetowych musimy być świadomi tego, że niektóre serwisy będą się spodziewały opłaty po udanej transakcji.
Innym wyjściem niż ogłaszanie chęci sprzedaży przez Internet, są oczywiście ogłoszenia w prasie lokalnej. Większość osób kupuje takie gazety, kiedy chce zakupić nowe auto i czyta takie ogłoszenia. Najlepiej jest dopłacić więcej do ogłoszenia i skorzystać z pogrubionej czcionki w jakimś kolorze i ramki. Wtedy nasze ogłoszenie z pewnością wybije się spośród innych. Doskonałym pomysłem jest także umieszczenie zdjęcia w swoim ogłoszeniu. Wtedy z pewnością nikt go nie ominie.

Możesz również polubić…