Sprzedaż niechcianych prezentów

presents-153926_1280Bardzo często zdarza się, że otrzymujemy od swoich bliskich i dalszej rodziny prezenty, które nie podobają nam się lub nie są nam po prostu potrzebne. Szczególnie ciocie i babcie lubują się w zaopatrywaniu młodych par, które zaczynają dopiero wić własne gniazdko, w ozdoby w postaci skórzanych zegarów na ścianę, czy też mało gustowne świeczniki i figurki na komodę.
Takie niechciane prezenty mogą z pewnością przysporzyć wiele kłopotu, ponieważ zabierają one dużo miejsca w mikroskopijnych mieszkankach i są jedynie źródłem kurzu i zmartwień. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się przekazanie takiego prezentu dalej, ale jeżeli nie chcemy tego robić, ponieważ bardzo się nam on nie podoba, pozostaje jedynie opcja sprzedaży danej rzeczy komuś, komu się ona spodoba. Można oczywiście wyrzucić taki prezent na śmietnik, ale często okazuje się, że znajdują się kolekcjonerzy i amatorzy takich ozdób i są oni gotowi zapłacić za nie całkiem spore pieniądze.
W jaki sposób najlepiej jest ogłosić chęć takiej sprzedaży? Wszystko zależy przede wszystkim od tego, do jakich osób pragniemy skierować nasze ogłoszenie. Jeżeli mogą być to ludzie stosunkowo młodzi, dla których komputer jest osiągalnym narzędziem, najlepszym wyjściem są oczywiście ogłoszenia przez Internet. Najczęściej, na większości portali ogłoszeniowych, można taki przedmiot wystawić za darmo. Niekiedy, w przypadku udanej sprzedaży produktu, konieczne jest pokrycie drobnej opłaty.
Ogłaszając chęć sprzedaży danego przedmiotu na portalach aukcyjnych, zawsze należy pamiętać o tym, aby wstawić zdjęcie danej rzeczy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ oko ludzkie najczęściej omija ogłoszenia, które nie zawierają takiej fotografii. Pamiętajmy także o rzetelnym opisie przedmiotu, z uwzględnieniem jego rozmiarów, koloru, a także faktu, czy jest on nową rzeczą, czy raczej używaną. Są to niezwykle ważne dane, o których nie wolno zapominać. Należy również podać cenę, jaką spodziewamy się uzyskać, z uwzględnieniem, czy podlega ona negocjacji. Można także pokusić się o wystawienie rzeczy do licytacji przez użytkowników danego portalu.
Istnieje wiele portali aukcyjnych i sprzedażowych. Niektóre z nich specjalizują się w ogłoszeniach lokalnych i to z nich najbardziej warto korzystać, ponieważ można uniknąć w ten sposób opłaty za przesyłkę. Kolejną opcją sprzedaży przez Internet, jest oczywiście skorzystanie z portalu społecznościowego, gdzie możemy pokazać go bez problemu wszystkim swoim znajomym oraz ich znajomym.
Jeżeli nie chcemy wystawiać naszego niechcianego prezentu przez Internet, lub nie sprzedał się on w taki sposób, istnieje szereg innych sposobów na pozbycie się danego przedmiotu. Warto pomyśleć o ogłoszeniu w lokalnej prasie, ale pamiętajmy zawsze o fotografii. Tylko ona jest w stanie przykuć wzrok czytelnika i zainteresować go danym produktem.
Poza tym, w szczególności w mniejszych miasteczkach i wsiach, wspaniale sprawdzają się ogłoszenia na słupach ogłoszeniowych i drzewach, a także na przystankach autobusowych i w sklepach spożywczych. W małych społecznościach taki sposób wystawiania ogłoszeń nikogo nie dziwi.

Możesz również polubić…