Jak dobrze i szybko sprzedać samochód?

car-dealers-587556_1280Sprzedaż samochodu w czasach, kiedy na drogach jeżdżą ich miliony, nie należy do najłatwiejszych. Raczej małe szanse są na to, żeby sprzedać go na samochodowej giełdzie, pozostaje więc jedynie sprzedaż samochodu w sieci, czyli za pomocą wszechobecnego Internetu. Jednakże przy obecnej konkurencji nawet taka sprzedaż nie jest prosta. Można pokusić się o stwierdzenie, że sprzedanie dzisiaj samochodu jest szalenie trudnym zadaniem, a do tego najczęściej kupowane są samochody do magicznej wartości dziesięciu tysięcy. Wszystko, co droższe, ma sporo problemów ze znalezieniem kupca. Na szczęście są narzędzia w sieci, które skutecznie pomagają w dotarciu do potencjalnych kupców. Nie koniecznie ułatwią albo zagwarantują sprzedanie samochodu, ale na pewno znacząco ten proces ułatwią.

Sprzedaż auta najlepiej jest zacząć od jego wysprzątania i wymycia. Najlepiej pojechać na myjnię i zamówić usługę przygotowania auta do sprzedaży. Wtedy będziecie mieć całkowitą pewność, że auto będzie wyglądało jak nowe. Kolejnym krokiem będzie zrobienie kilku dobrych zdjęć, w pełni oddających piękno i elegancję samochodu, który chcecie sprzedać. Żeby jednak mieć kilka dobrych zdjęć to trzeba ich wykonać kilkadziesiąt i dopiero potem wybrać te, w których samochód wygląda najkorzystniej.

Kolejny krok to umieszczenie ogłoszeń na portalach motoryzacyjnych, czyli takich, które typowo służą do prezentowania i sprzedaży samochodów. Na takich portalach trzeba ponieść sporą opłatę, ale ta i tak jest o wiele mniejsza, aniżeli opłata za wjazd samochodem na giełdę. Warto na takich portalach wykupić dodatkową usługę wyróżnienia ogłoszenia, ale nie ma też co przesadzać w opisie auta ze stwierdzeniami, że zależy Wam na jakiejś szczególnie szybkiej sprzedaży. To może potem utrudnić wiele przy negocjowaniu ceny, po jakiej chcecie sprzedać samochód. Dlatego najlepiej jest wystawić ogłoszenia, ale bez szczególnej przesady ze sztucznym zachwalaniem samochodu.

Kiedy Wasz samochód jest już obecny na portalach motoryzacyjnych to kolejnym krokiem może być ogłoszenie w prasie i w gazecie. To właśnie prasa może okazać się pomocna, ponieważ są w niej ogłoszenia lokalne, które przeglądane są przez lokalnych kupców. Oznacza to, że samochód będzie łatwiej zobaczyć ponieważ ogłoszenie idzie jedynie w okolicach, w których mieszkamy i sprzedajemy samochód.

Lokalne ogłoszenie w prasie to bardzo dobry pomysł. Ale jednocześnie najmniej skuteczny, ponieważ najmniej osób dotrze do takiego ogłoszenia. Nie można tej formy ogłoszenia sprzedaży auta porównać to ogłoszenia w Internecie, ponieważ jedno drugiemu nie równe w żaden sposób. Jeżeli jednak wykonacie te dwie podstawowe czynności związane za sprzedażą samochodu to potem dopiero można powstawiać ogłoszenia na wszystkie możliwe portale oferujące właśnie drobne anonse i ogłoszenia. Im mniej znany portal tym mniejsza oglądalność takiego ogłoszenia, ale jeśli wszystko zsumujemy razem to okaże się, że uzyskamy całkiem przyzwoity efekt. I te wszystkie działania razem wzięte mogą przyczynić się do skutecznej sprzedaży Waszego samochodu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz