Drzwi wewnętrzne – ile kosztują?

Drzwi wewnętrzne to z pewnością jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych w domu. Nie tylko zapewnia prywatność oraz bezpieczeństwo domowników, ale również odpowiednio dobrane mogą stanowić domknięcie całej aranżacji. Na rynku istnieje jednak wiele modeli, które różnią się między sobą materiałem, zdobieniami, rozmiarami, przeszkleniami, profilem krawędzi, a także dodatkami, takimi jak różnorodne klamki. Ile więc kosztują drzwi wewnętrzne w Rzeszowie i co wpływa na ich cenę?

Drzwi wewnętrzne w Rzeszowie — na co zwrócić uwagę?

Zakup nowych drzwi wewnętrznych wbrew pozorom nie jest wcale łatwym zadaniem. Producenci oferują obecnie bowiem różne rozwiązania, zarówno klasyczne skrzydła, jak i drzwi przesuwane do nowoczesnych wnętrz. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze nowego skrzydła? Przede wszystkim drzwi różnią się pod względem konstrukcyjnym. Najpopularniejsze są zdecydowanie te z płyty wiórowej, które są znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Z kolei konstrukcja płycinowa zapewnia większą dźwiękoszczelność, wytrzymałość, takie drzwi są również bardziej dźwiękoszczelne.

Kolejnym elementem, który wpływa na cenę drzwi, jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepsze parametry, w przypadku drewna, ma drewno klejone. Takie skrzydła są bardzo wytrzymałe i nie paczą się. Płyty MDF i HDF odznaczają się dużą gęstością. Dzięki temu są twarde i dużo bardziej odporne na pęknięcia. Do wnętrz industrialnych bardziej pasują skrzydła szklane, które są wykonywane ze szkła hartowanego i mają ramkę z drewna lub aluminium.

Sposób otwierania drzwi

Drzwi wewnętrzne w Rzeszowie mogą różnić się także pod względem sposobu otwierania. Oczywiście najbardziej klasyczną formą są drzwi rozwieralne, które sprawdzają się, kiedy do dyspozycji jest dużo miejsca. Z kolei coraz większą popularnością cieszą się drzwi przesuwane. Te, najczęściej wykonane ze szkła, bardzo dobrze komponują się z aranżacjami nowoczesnymi i prezentują się niezwykle elegancko.

Ponadto spotkać można jeszcze drzwi wahadłowe, które są jednak rzadko stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Dużo częściej można zetknąć się z nimi w budynkach użyteczności publicznej jak przychodnie, kawiarnie czy restauracje. Ostatnim rodzajem drzwi są składane oraz harmonijkowe. Najlepiej sprawdzają się w szerszych otworach, gdyż po złożeniu zmniejsza się szerokość otworu drzwiowego. Skrzydła składane to najczęściej dwa lub trzy elementy. Z kolei drzwi harmonijkowe mają podobną konstrukcję, składają się jednak z większej ilości wąskich elementów.

Klamka — mały, lecz ważny detal

Na cenę konkretnego skrzydła zwykle wpływ ma również klamka. Można je kupić zwykle razem ze skrzydłem, jednak są to mało ciekawe modele. Czasami lepiej jest zapłacić więcej i nabyć dobrze wykonaną i estetyczną klamkę. Należy bowiem pamiętać, że element ten ma niezwykle duże znaczenie przy całości aranżacji. Najczęściej są one wykonywane z aluminium, stali nierdzewnej, czy mosiądzu. Szeroki wybór sprawia, że do każdego skrzydła można znaleźć idealnie dopasowaną klamkę.

Możesz również polubić…