Jak dobrać smartfon do swoich potrzeb?

Dziś trudno wyobrazić sobie codziennie funkcjonowanie bez telefonu komórkowego, a dokładniej bez smartfonu. Telefony już dawno przestały pełnić tylko jedną funkcję, czyli umożliwianie wykonywania połączeń telefonicznych bezprzewodowo. Paradoksalnie ta funkcja powoli traci popularność na rzecz komunikatorów tekstowych oraz wideo czatów. Smartfon pełni rolę mobilnego centrum dowodzenia – zastępuje kalendarz, notatnik, a coraz to nowe aplikacje umożliwiają nawet pracę za pomocą tego urządzenia. Zastanawiasz się, jak dobrać smartfon dla siebie? W poniższym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek. 

Smartfon – jak wybrać idealny? 

Przede wszystkim ustal swoje potrzeby. W jakim celu najczęściej wykorzystujesz smartfon? Czy korzystasz z urządzenia głównie w sposób tradycyjny, czyli wykonujesz połączenia telefoniczne? A może kochasz robić zdjęcia, które za pomocą smartfonu możesz niemal natychmiast przesłać swoim bliskim? Wolisz wideo konferencje z najbliższymi zamiast tradycyjnych rozmów? Jak często korzystasz ze smartfonu? 

Jeżeli na chociaż część z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi TAK, oznacza to, że potrzebujesz telefonu o mocnej baterii. Zarówno długie rozmowy, konferencje wideo, jak i wykonywanie dużej ilości zdjęć pochłania sporo energii. Jeżeli nie masz ochoty biegać wszędzie z power bankiem lub ładowarką, zwróć szczególną uwagę właśnie na pojemność baterii. Nie ma chyba nic gorszego, niż rozmowa przerwana w najciekawszym momencie, bo w Twoim telefonie właśnie padła bateria! 

Jak dobrać smartfon do stylu życia? 

Jesteś wyjątkowo aktywną osobą zarówno zawodowo, jak i prywatnie? Zdarza Ci się coś zgubić albo rozbić w ferworze zdarzeń? W takim razie wybierz smartfon w solidnej obudowie. Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy zgubisz bądź zapomnisz o etui, Twój sprzęt nadal będzie bezpieczny. Jeżeli szukasz etui na Twój telefon, sprawdź koniecznie ofertę na stronie https://strefasmartfonow.pl/

Jesteś fanem nowinek elektronicznych i aplikacji mobilnych? Monitorujesz za ich pomocą Twoją aktywność fizyczną, ilość spożywanej wody oraz kalorii? W takiej sytuacji Twoim priorytetem powinna być jak największa pamięć telefonu albo możliwość jej rozbudowania za pomocą karty pamięci. Dzięki temu unikniesz konieczności odinstalowania części aplikacji z powodu braku pamięci. Nie zapominaj też, że cykliczne aktualizacje sprzętu także zabierają nieco z zasobów pamięciowych Twojego urządzenia. 

Jak wybrać smartfon dla dziecka? 

Smartfon dla dziecka, to nadal temat wywołujący wiele emocji. Trudno jednak nie zgodzić się z faktem, że czasy gdy rodzice dzwonili do sekretariatu szkoły, minęły bezpowrotnie. Obecnie jeżeli chcesz się szybko skontaktować z Twoim dzieckiem, powinno ono posiadać telefon komórkowy. Praktycznie każdy model ma możliwość ustawienia tzw. kontroli rodzicielskiej. Dzięki temu to Ty decydujesz, co będzie znajdowało się na telefonie Twojej pociechy. Możesz także zainstalować dziecku specjalną aplikację, za pomocą której na swoim smartfonie będziesz widzieć, gdzie Twoje dziecko się znajduje lub jakie aktywności podejmuje za pomocą telefonu. 

Dla młodszych dzieci polecane są jak najprostsze i stosunkowo niedrogie modele. Dziecko może bowiem smartfon uszkodzić albo zgubić podczas zabawy. Dlatego wydawanie kilku tysięcy złotych na smartfon dla kilkulatka nie wydaje się być zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Telefon dziecka warto też dodatkowo zabezpieczyć za pomocą etui. 

Jak wybrać dobry smartfon na lata?

Długość użytkowania przez Ciebie smartfonu zależy od kilku czynników, nie tylko od modelu i ceny urządzenia. Nie bez znaczenia jest to, jak użytkujesz telefon, jak często, czy stosujesz się do zaleceń dotyczących pielęgnacji baterii, czy używasz etui, czy zdarza Ci się telefon zamoczyć lub przygnieść, np. zakupami w bagażniku samochodu? Najczęstszym powodem wymiany smartfonu, obok poważnych uszkodzeń mechanicznych, jest utrata kondycji przez baterię. Cena nowej baterii często jest bowiem zbliżona do ceny nowego urządzenia, dlatego wymiana tego elementu jest po prostu nieopłacalna. 

 

Możesz również polubić…