Jak udekorować ścianę w salonie?

Salon jest sercem domu, spędza się tu bardzo dużo czasu w gronie rodzinnym, rozmawiając, grając i wspólnie oglądając ciekawe filmy. Warto, żeby ta przestrzeń była ciekawie zaaranżowana. Poprawia to nastrój domowników i zwiększa chęć do spędzania wspólnie czasu. To w salonie przyjmujemy gości i spędzamy czas po pracy. W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje z domu właśnie z salonu, w którym tworzy swoją oazę. Jak sprawić, by salon wyglądał zjawiskowo? Jak udekorować ścianę za telewizorem lub za kanapą? Co zrobić, by salon był przytulny?

Jak udekorować ścianę w salonie?

Jest wiele sposobów na ciekawą ścianę w salonie. Ściany pozbawione wyrazu bez żadnych dekoracji wyglądają pusto i smutno, na szczęście producenci wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i proponują mnóstwo wspaniałych sposobów na dekoracje. Jednym z nich, który doskonale pasuje do stylu amerykańskiego oraz glamour są listwy ścienne takie jak tutaj: https://efekciarnia.pl/1217-listwy-scienne, jest to doskonała inspiracja do pustych ścian. Doskonale wyglądają w kolorze białym, jednak takie listwy świetnie komponują się w każdym kolorze. Można je wykonać samodzielnie i tworzyć z nich dowolne kształty. Jednak najbardziej elegancko wyglądają ułożone w pionowe prostokąty wydłużając ściany do góry i powodując, że wyglądają na wyższe. Taka sztukateria nadaje się na każdą ścianę w salonie oraz przedpokoju. Doskonale podkreśla ścianę, na której wisi telewizor tworząc do niego naturalną delikatną ramę. Może też stanowić doskonałe obramowanie do zdjęć rodzinnych i plakatów. Sztukateria nadaje się do każdego eleganckiego pomieszczenia. Nie jest trudna do położenia, wystarczy narysować plan i trzymać się go.

Jak udekorować pustą ścianę w salonie?

Ściana za kanapą zazwyczaj jest pusta, jednak są sposoby na jej ciekawą aranżację. Niezwykle popularne stają się plakaty i grafiki w ramach. Można kupić cały zestaw obrazków, które do siebie pasują kolorystycznie. Jeśli ściana jest w jasnym kolorze łatwiej można dopasować do niej różne dodatki. Nowoczesne grafiki pasują do każdego wnętrza i dodadzą ścianie życia. Pusta ściana nie ma żadnego wyrazu, a wieszając na niej obraz dodajemy charakteru całemu pomieszczeniu. Bardzo popularne są motywy kwiatowe, które sprawią, że salon będzie przyjemnym miejscem.

Fototapety to krok dalej w aranżacji salonu. Potrafią całkowicie zmienić przestrzeń. Takie duże zdjęcie za kanapą może przedstawiać różne rzeczy. Wejście na plażę, palmy lub pomost wiodący w głąb jeziora. Może to być także las tropikalny lub balony lecące po niebie. Taka tapeta zrobiona ze zdjęcia będzie wspaniałym dodatkiem do salonu i na pewno ożywi ścianę.

Klasyczne tapety także świetnie sprawdzają się w salonie. Nie muszą rzucać się tak mocno w oczy jak fototapeta, a będą stanowiły wspaniałe wykończenie wnętrza.

Kwiaty na ścianie

Jest wiele możliwości jak ozdobić ścianę w salonie. Prawdziwe rośliny zawsze są doskonałym pomysłem. Warto zrobić drewniany stelaż, na którym będą piąć się piękne zielone liście, które ożywią całe pomieszczenie. Ściana, na której są rośliny powinna być choć trochę nasłoneczniona, wtedy kwiaty będą pięknie rosły i cieszyły oczy.

Obrazy nigdy nie wyjdą z mody

Doskonałym pomysłem na pustą ścianę są prawdziwe obrazy malowane przez nowoczesnych artystów. Można także wybrać rekonstrukcje prawdziwych arcydzieł takich jak Mona Lisa Leonarda da Vinci czy Słoneczniki Van Gogha. Wszystko zależy od stylu, w jakim jest urządzony salon. Taki obraz będzie doskonale komponował się ze sztukaterią. Obrazy i grafiki potrzebują spokojnej podstawy, czyli delikatnych jednolitych kolorów ścian, dzięki temu są lepiej widoczne i przykuwają wzrok gości. Wiedząc, jak udekorować ścianę w salonie można zaszaleć z grafikami lub pójść w klasykę bawiąc się sztukaterią na pustych ścianach. W mniejszym mieszkaniu warto postawić na jednolity styl we wszystkich pomieszczeniach, dzięki temu przestrzeń będzie wydawała się spójna i optycznie większa. Niezależnie czy wybierzemy obrazy, sztukaterię czy grafiki, zawsze warto zaaranżować ścianę w salonie.

Możesz również polubić…