Sprzedaż mieszkania na własną rękę przez Internet

Dzisiaj na rynku mieszkaniowym sytuacja jest taka, że mieszkanie trudno jest zarówno dobrze sprzedać jak i dobrze kupić. Sprzedaż mieszkań i większość transakcji na rynku nieruchomości prowadzone są przez biura nieruchomości, które w pewnym sensie gwarantują bezpieczeństwo każdej transakcji. To właśnie dzięki temu, że transakcje kupna i sprzedaży nieruchomości prowadzone są w sposób profesjonalny tak wiele nieruchomości tak szybko zmienia właściciela. Ten biznes wygląda w taki sposób, że osoba prywatna chcąca sprzedać dom czy mieszkanie zleca znalezienie kupca biuru nieruchomości a to zajmuje się od początku do końca przeprowadzeniem całej transakcji. Najważniejsze są oczywiście sposoby dotarcia do klienta, jakich użyje biuro nieruchomości, ale w dzisiejszych czasach najpopularniejszym kanałem dotarcia do klienta jest oczywiście Internet. To właśnie w nim biura nieruchomości szukają zarówno kupujących nieruchomości jak i tych, którzy na własną rękę próbują je sprzedać. Biuro nieruchomości jest w stanie uczciwie zarobić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie docierać skutecznie do pierwszych jak i do drugich. Bo biuro pobiera swoją prowizję zarówno od sprzedającego nieruchomość jak i od kupującego.
Zanim jednak nieruchomość trafi pod opiekę biura, które zajmie się jego profesjonalną sprzedażą, wielu ludzi próbuje sprzedawać na własną rękę. Tym czasem okazuje się, że sprzedanie mieszkania samodzielnie nie jest łatwe, nawet jeśli zna się na Internecie i potrafi się nim płynnie posługiwać. Na pewno warto wiedzieć, gdzie i jak ogłosić wszystkim, że mamy do sprzedania takie czy owe mieszkanie. Przede wszystkim warto zacząć od drobnego ogłoszenia w lokalnej prasie. Nie musi to być żadna piękna reklama ani kolorowa grafika. Wystarczy dać ogłoszenie napisane drobnym drukiem, a jeśli ktoś będzie myślał o kupnie mieszkania w okolicy to i tak dokładnie przejrzy wszystkie ogłoszenia drobne. Lokalne gazety z ogłoszeniami to dobry pomysł na sprzedaż mieszkania na osiedlu. Bardzo często takie gazety mają swoje wydania internetowe, a więc nawet ludzie z daleka mogą zobaczyć Wasze ogłoszenie, jeśli tylko trafią na ogłoszenia lokalne z Waszego regionu.
Kolejnym krokiem, który należy postawić w celu samodzielnego sprzedania mieszkania jest oczywiście wstawienie ogłoszeń na wszystkich możliwych portalach internetowych. I mowa tutaj o portalach zarówno płatnych jak i darmowych. Jeśli chodzi o portale darmowe to w ich wypadku warto zainwestować pieniądze w wyróżnienie ogłoszenia. Jeśli chodzi o Internet, to tu jest zupełnie inaczej aniżeli w przypadku gazet z ogłoszeniami. W Internecie ludzie najczęściej szukają wymarzonego mieszkania godzinami a nawet tygodniami. Zanim jednak zdecydują się którekolwiek obejrzeć to przeglądają kilkaset różnych ogłoszeń i wszystko dokładnie analizują. I tutaj też sprzedający na własną rękę wpadnie w pułapkę wszechmocy Internetu. Natychmiast dzwonić będą pośrednicy nieruchomości, którzy będą chcieli pomóc w sprzedaży mieszkania. Oczywiście nie za darmo a za konkretny procent. Warto sobie spisywać wszelkie dane kontaktowe takich pośredników nieruchomości, ponieważ kiedy mieszkanie się nie sprzeda to przydadzą się właśnie kontakty do pośredników handlujących nieruchomościami.
Sposobów na sprzedaż nieruchomości jest wiele, ale powodzenie w sprzedaniu mieszkania na własną rękę zależy od tego, czy uda się nam dobrze ogłosić chęć zbycia praw własności do nieruchomości. Potencjalny kupiec musi trafić na Waszą ofertę wiedząc, że to naprawdę warta zainteresowania nieruchomość. Dlatego najlepiej jest połączyć kilka sposobów na sprzedaż nieruchomości i działać jednocześnie na kilku frontach. Kiedy daliśmy już ogłoszenia do lokalnej prasy a na dodatek wystawiliśmy oferty we wszystkich możliwych portalach internetowych to warto zrobić kolejny krok. Warto wydrukować kartki z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkania i powkładać je do skrzynek pocztowych mieszkańców sąsiadujących domów, mieszkań czy bloków. Dotyczy się to wprawdzie najbardziej atrakcyjnych ofert mieszkań na sprzedaż. Im bardziej atrakcyjne mieszkanie na sprzedaż tym większe będzie zainteresowanie. Do tego można jeszcze pójść na całość i wynająć billboard w centrum miasta robiąc na nim reklamę mieszkania, które macie do sprzedania. To z kolei pomysł, który się sprawdza w dużych miastach i aglomeracjach, gdzie wszędzie jest blisko.
Kiedy sprzedaje się mieszkanie na własną rękę trzeba wykorzystać każdą możliwą przestrzeń do ogłoszenia tego jakże istotnego faktu. Trzeba dotrzeć ze swoją ofertą do jak największego grona ludzi, którzy mogą być nią zainteresowani. Dlatego warto dawać ogłoszenia do gazet, na internetowych portalach a także drukowane we własnym zakresie, niczym ulotki. I nie należy się też zrażać pośrednikami, którzy na pewno będą do Was dzwonić. Im więcej takich telefonów tym bardziej skuteczne jest wasze ogłoszenie bo tym więcej ludzi na nie trafia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz