Portale z ofertami korepetycji i pomocy w nauczaniu

Zapanowała dzisiaj moda na wzajemną pomoc w nauce. Wielu ludzi pomaga w nauce innym czyniąc to w formie wolontariatu, ale udzielanie korepetycji to też doskonały sposób na dorobieniu kilkuset złotych do swojej pensji. Warto jednak wiedzieć, że korepetycje powinny być udzielanie legalnie, a to oznacza, że od dochodu pochodzącego z ich udzielania należy odprowadzić odpowiedni podatek. Legalnie zasadniczo można to zrobić w dowolny sposób, ale najważniejsze jest to, żeby od przychodu zapłacić podatek. Jak wiadomo w praktyce wygląda to tak, że mało kto odprowadza jakikolwiek podatek albo przyznaje się do jakiegokolwiek dochodu z tego tytułu. Abstrahując jednak od wszelakich okoliczności związanych z zarobkowaniem na udzielaniu korepetycji jakoś trzeba tych uczniów na korepetycje znaleźć i w jakiś sposób ich pozyskać. Trzeba się więc zareklamować albo raczej ogłosić. Można to zrobić na portalach z ogłoszeniami wszelkiego rodzaju wpisując swoje ogłoszenie do kategorii korepetycje. Ale można również wybrać opcję bardziej nowoczesną i dzisiaj coraz modniejszą. Można zgłosić się do pracy do właścicieli portali z korepetycjami udzielanymi w całej Polsce. Pracowanie w ten sposób ma ogromne plusy, a co najważniejsze to jest w stu procentach legalne. Pracujemy dla firmy, udzielamy korepetycji w jej imieniu i czerpiemy z tego wynagrodzenie, które siłą rzeczy musimy opodatkować. Wynagrodzenie jest umowne a szczegóły dotyczące współpracy zapisane w umowie pomiędzy firmą z korepetycjami a korepetytorem.
Powyższe rozwiązanie jest doskonałe również pod innym względem. Nie musimy bowiem szukać sobie klientów i uczniów, zostają oni nam przydzielani z portalu, ponieważ to tam zgłaszają się Ci, którzy nauczania i pomocy w nauce potrzebują. Portal tego typu jest w tej chwili jeden, ale możliwości współpracy z nim są ograniczone. Trzeba po prostu być dobrym w jakiejś dziedzinie, żeby móc uczyć tej dziedziny innych. Pomaganie w nauce może mieć również inne formy aniżeli korepetycje. Można zaoferować na przykład konsultację oraz pomoc w pisaniu pracy licencjackiej czy magisterskiej. Warto jednak wiedzieć, że w pełni legalna jest tylko i wyłącznie pomoc przy pisaniu prac a nie wyręczanie kogoś w tym zakresie i pisanie pracy za niego. Nie mniej jednak w tym zakresie uczniów trzeba sobie już poszukać samemu. Tak naprawdę najprostszym sposobem jest założenie działalności gospodarczej i robienie wszystkiego legalnie. Można się wówczas reklamować wszędzie i w dowolny sposób bo robiąc coś legalnie nie trzeba się z tym w żaden sposób ukrywać. Dla tych, którzy mogą oficjalnie swoje usługi zareklamować na pewno pozyskanie uczniów do pomocy w nauce jest o wiele łatwiejsze aniżeli dla tych, którzy robią to mimo wszystko potajemnie.
Znalezienie klienta, czy raczej ucznia na korepetycje, powinno polegać zdecydowanie najbardziej na poleceniach od zadowolonych rodziców innym rodzicom. To jest chyba najlepszy model „biznesowy” w tej właśnie branży. Tylko, że jeśli ktoś pokleci nas jedynie z nazwiska w luźnej rozmowie, wówczas przydają się wszelkiego typu rozwiązania w postaci ogłoszeń w internecie. Dzięki temu nawet po samym nazwisku zainteresowany korepetycjami dla swojego dziecka rodzic będzie mógł znaleźć do korepetytora dane kontaktowe. W dzisiejszych czasach, w których człowiek do człowieka ma coraz mniej zaufania, liczą się właśnie najbardziej polecenia od innych i pewność, że korepetytor jest osobą sprawdzoną i kompetentną. Dlatego też przyszłość należy do portali opisanych powyżej, które po prostu będą zbierać w jednym miejscu wszystkich korepetytorów. Możliwość wystawiania korepetytorom opinii da też pewnie jakąś odpowiedź co do tych, którzy się do tej pracy nie będą nadawać. Trzeba jednak uwzględnić opinię rodziców ponieważ opinie uczniów mogą być różne ale nie koniecznie odzwierciedlające realny poziom korepetytora.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz