Jak szybko i skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki należą do najbardziej widocznych i oczywistych oznak starzenia. Każdy z nas chce zatrzymać czas i możliwie długo dobrze wyglądać, a co za tym idzie — dobrze się czuć w swojej skórze. Dla wielu osób pojawiające się zmarszczki stanowią duży kompleks. Czasu nie zatrzymamy, ale okazuje się, że możemy skutecznie ograniczyć ich powstawanie, a także zamaskować widoczność oznak starzenia. Obecnie medycyna estetyczna umożliwia szybkie efektywne sposoby na zniwelowanie zmarszczek. 

Jak pozbyć się zmarszczek?

Powodem, dla którego zmarszczki pojawiają się na naszej skórze, jest utrata kolagenu, który jest naturalnym budulcem skóry — nadaje jej sprężystości oraz elastyczności. Ponadto uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego, pełniącego funkcję wiązania wody w naskórku. Jest możliwość przywrócenia tej funkcji i wprowadzić do tkanek wypełniacze i substancje medyczne. Sposobów jest wiele — jednocześnie są one proste, bezpieczne i mało inwazyjne. Medycyna estetyczna Szczecin z pewnością pomoże wybrać taką, która odpowiada indywidualnym potrzebom pacjenta.

Jak pozbyć się zmarszczek? Kwas hialuronowy

Do najpopularniejszych aktualnie sposobów pozbywania się zmarszczek należy wypełnianie ich kwasem hialuronowym. Ta substancja organiczna jest skuteczna, ponieważ naturalnie odpowiada za wiązanie wody w naskórku, którą nasza skóra w procesie starzenia skutecznie traci. Utrata wody sprawia, że skóra jest mniej sprężysta i słabo nawilżona. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę brakującego kwasu hialuronowego w formie bezpiecznych implantów. Preparat uzyskuje się za sprawą biosyntezy. Cząsteczki świetnie się wchłaniają, organizm nie traktuje ich jako ciała obcego. Zabieg nie należy do bolesnych, a efekty można zauważyć natychmiastowo.

Jak usunąć zmarszczki? Botox

Innym niezwykle popularnym wypełniaczem jest botox — substancja powstała w oparciu o toksynę botulinową. Zabieg trwa jedynie kilka minut, ponieważ należy do prostych, bezpiecznych i efektywnych. Tak samo jak w przypadku wcześniejszej metody, polega na precyzyjnym wstrzyknięciu substancji pod skórę.

Jak szybko pozbyć się zmarszczek? Laser frakcyjny

Do najbardziej innowacyjnych i jednocześnie mało inwazyjnych metod redukcji zmarszczek należą zabiegi wykonywane przy pomocy lasera frakcyjnego, który jest nowoczesnym urządzeniem medycznym. Przy użyciu mikroskopijnej wiązki światła, tworzy on na skórze małe, prawie niezauważalne oparzenia. W miejscu uszkodzonych tkanek tworzą się nowe, zdrowsze i młodsze. Skóra po zabiegu szybko się goi. Nie ma także ryzyka powstania blizn.

Jak usunąć zmarszczki? Mezoterapia bezigłowa i sonoforeza

Mało popularną, ale też skuteczną metodą jest  mezoterapia bezigłowa. Zabiegi te opierają się na wprowadzaniu bezpośrednio do skóry różnych substancji aktywnych albo preparatów leczniczych bez użycia igieł. Jej rolę pełni prąd elektryczny w indywidualnie dobranej częstotliwości. Mogą być to również ultradźwięki — wtedy nazywamy to  sonoforezą.

Możesz również polubić…