Ogłoszenie: szukam przyjaciół

kobiety-przyjaciolki-netPrzyjaźń to wielka więź, która łączy ludzi i sprawia, że dwie osoby stają się sobie bardzo bliskie. Jest to uczucie, które tworzy się latami, dlatego też nie każdą znaną osobę nazywa się przyjacielem. W dzisiejszym świecie nie mamy jednak tyle czasu co dawniej, wszystko dzieje się szybciej, żyjemy intensywniej. Wadą takiego stylu życia jest brak czasu na spotkanie osób z którymi możemy cieszyć się przyjemnymi chwilami oraz do których można udać się w gorszych momentach. Najmocniej odczuwają to osoby, które w pogoni za pracą lub w związku z innymi wydarzeniami zmieniły miejsce zamieszkania i wyprowadziły się w zupełnie nowe, nieznane regiony. Brak znajomości ludzi to ciężki dylemat gdyż nie ma z kim umówić się na kawę, wyjść do kina lub teatru lub po prostu wyjść na spacer. Przyjaciół, a także kolegów i koleżanki poznajemy zazwyczaj w szkole oraz na studiach. Gdy ten etap mija bardzo trudno o bliskie relacje, niektóre osoby mają możliwość zawrzeć nowe znajomości w pracy, ale nie jest to regułą. Co w takiej sytuacji zrobić? Można zamieścić ogłoszenie „szukam przyjaciół”. Pomysł wydaje się zabawny i śmieszny, lecz tak naprawdę dużo osób go wykorzystuje dzięki temu nie czują się samotni w nowym miejscu. W ten sposób ludzie szukają miłości dlaczego więc nie znaleźć znajomych o podobnych poglądach oraz zainteresowaniach?

Umieszczając ogłoszenie dotyczące preferencji można zrobić pierwszy krok. W takim ogłoszeniu powinno znaleźć się jakich osób szukamy, jacy my jesteśmy oraz czego oczekujemy po takiej znajomości. Warto również wprost napisać dlaczego poszukujemy w taki sposób znajomych ponieważ niektórzy oceniają osoby bez przyjaciół jako mało sympatyczne lub osoby z którymi jest coś nie tak. Dlatego też wytłumaczenie, że jesteśmy nowi w mieście będzie przydatną informacją.

Ogłoszeń może być dużo, a mogą być tylko dwa. Bez względu na ich liczbę należy dokonać dokładnej selekcji po to, aby spotkać się w rzeczywistym świecie z osobami wiarygodnymi. Jak wiadomo każdy może odpowiedzieć na zamieszczone przez nas ogłoszenie również osoby nieuczciwe. Z tego też tytułu trzeba być ostrożnym, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze, a osoby nowe w mieście, które jeszcze nie znają dobrze ludzi ani samego miasta mogą wzbudzić zainteresowanie ludzi o nieodpowiednich zamiarach. Po dokładnym zapoznaniu się z uzyskanymi odpowiedziami i wymianie wiadomości należy wybrać te osoby z którymi umówimy się, a następnie wybrać miejsce spotkania. Dzięki wymianie wiadomości wiadomo czym druga osoba interesuje się i to pozwoli na przygotowanie się do rozmowy tak, aby spotkanie było ciekawe.

Nie każdy kto przypadł sobie do gustu podczas wstępnej wymiany maili musi również spodobać się podczas spotkania na żywo. Na początku znajomości należy mieć do tego dystans, gdyż tak jak przy zawieraniu znajomości w normalnych warunkach nie musimy wszystkich od razu polubić ani inni nas. Bycie miłym i szanowanie zdania drugiej osoby to podstawa, ale poglądy lub sposób bycia drugiej osoby mogą być tak odmienne od naszych, że czasem trudno będzie nam je zaakceptować.

Tego typu sposób na zawieranie znajomości i szukanie przyjaciół staje się coraz bardziej popularny. Ma on zarówno swoje wady jak i zalety, lecz najważniejsza jest efektywność, a więc to czy uda się znaleźć bratnią duszę.

Możesz również polubić…