Jak się spakować do przeprowadzki?

Pakowanie rzeczy w związku z przeprowadzką zwykle jest dość kłopotliwe i wiąże się ze stresem. Konieczne jest przygotowanie opakowań i obmyślenie planu, dzięki któremu cała operacja okaże się możliwa do zrealizowania w jak najkrótszym czasie. Jak się spakować do przeprowadzki, żeby rzeczy dotarły bezpiecznie do nowego lokum, a rozpakowywanie było jak najmniej kłopotliwe?

Przeprowadzki Legionowo – od czego zacząć pakowanie?

Przeprowadzka zawsze oznacza stres i zamieszanie, które warto jednak minimalizować. Po pierwsze, konieczne jest znalezienie wiarygodnej formy przewozowej, specjalizującej się w przeprowadzkach. Firma taka zajmie się bezpiecznym przewozem odpowiednio zabezpieczonych mebli i dużego AGD.

Oczywiście, przewiezione zostaną również wszystkie inne przedmioty, znajdujące się na wyposażeniu mieszkania, trzeba je jednak odpowiednio spakować i zabezpieczyć. Jak spakować rzeczy do przeprowadzki i na co zwrócić szczególną uwagę? Kluczowe są dwie kwestie:

  • rzeczy należy pakować w sposób, który uchroni jest przed uszkodzeniem i dekompletacją w czasie transportu;
  • wszystkie przedmioty należy pakować w taki sposób, aby możliwe było ich łatwe zlokalizowanie po przewiezieniu na nowe miejsce.

Jak się spakować do przeprowadzki, żeby niczego nie zniszczyć?

Aby wszystkie rzeczy bezpiecznie dotarły no nowego mieszkania, należy je odpowiednio spakować i zabezpieczyć. Przydadzą się więc wszelkie kartony, taśmy klejące, folia bąbelkowa, stare gazety i pasy spinające. Dodatkowo konieczny będzie dobry marker do oznaczenia spakowanych pudeł.

Wszystkie przewożone przedmioty należy układać dość ciasno w kartonowych pudłach, zabezpieczając dodatkowo rzeczy podatne na uszkodzenie dodatkową warstwą folii bąbelkowej lub papieru gazetowego. Akcesoria kuchenne pakujemy osobno. Do kolejnego pudła wkładamy talerze, przełożone warstwą papieru. Sprzęt elektryczny przewozimy w oryginalnych pudełkach, o ile takie zostały. Ubrania z szafy, które były przechowywane na wieszakach, warto przewieźć w workach, razem z wieszakami. Każdy karton należy po wypełnieniu zabezpieczyć taśmą przez otwarciem w transporcie i dodatkowo opisać markerem.

Aby przeprowadzka zajęła jak najmniej czasu i była możliwie efektywna, najlepiej jest pakować rzeczy po kolei, przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia. Jeśli najpierw zaczęliśmy pakować kuchnię, do kolejnego  pomieszczenia możemy przejść po spakowaniu (i najlepiej przewiezieniu) wszystkich akcesoriów kuchennych.

Jak spakować rzeczy do przeprowadzki, żeby niczego nie zgubić?

Zastanawiając się nad tym, jak spakować rzeczy do przeprowadzki, żeby nic nie zaginęło, warto pomyśleć o prawidłowym oznakowaniu przewożonych pudeł. Każdy karton należy opisać  w widocznym miejscu. Opis powinien zawierać informację na temat pomieszczenia, z którego pochodzą przedmioty w opakowaniu, oraz ogólnie ich zawartości. Wystarczy więc podpis: ”kuchnia, talerze”. Dzięki temu po przewiezieniu pudeł na nowe miejsce będzie wiadomo, dokąd je zanieść, bez konieczności otwierania każdego z nich i sprawdzania zawartości. W początkowej fazie przeprowadzki to naprawdę ogromne ułatwienie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę pakując się do przeprowadzki?

Przeprowadzkę i konieczność spakowania się warto wykorzystać również jako okazję do posortowania i przejrzenia wszystkich posiadanych rzeczy.  Tych, które nie są już potrzebne, są stare i zniszczone, dawno nie działają, wyszły z mody czy zwyczajnie przestały się nam podobać, nie ma sensu pakować. Najlepiej od razu je wyrzucić, a jeśli mogą posłużyć komuś innemu – oddać.

Dzięki takiemu podejściu zmniejsza się ilość rzeczy koniecznych do spakowania i rozpakowania. Nie ma również problemu z zastanawianiem się, co zrobić z rozmaitymi niepotrzebnymi rzeczami na nowym miejscu.

Podsumowując – przeprowadzki Legionowo stają się prostsze, jeśli znajdzie się odpowiednią firmę, specjalizującą się w tego rodzaju transporcie,  właściwie zabezpieczy przewożone przedmioty, dokona ich segregacji i opisania. Spakowane po kolei z poszczególnych pomieszczeń, rzeczy z łatwością znajdą się na swoich miejscach w nowym lokum.

Możesz również polubić…