Jak zaaranżować łazienkę biurową?

Myśląc o aranżacji przestrzeni biurowej, wiele osób ma na uwadze przede wszystkim same stanowiska pracowników oraz hol, w którym przebywają interesanci. W istocie te pomieszczenia mają szczególne znaczenie dla sposobu postrzegania marki przez innych, ale równie ważna jest biurowa łazienka. Jak o nią odpowiednio zadbać? Jakie aranżacje łazienkowe w biurach sprawdzają się najlepiej? O tym w dzisiejszym artykule.

Łazienka w biurze: z myślą o pracownikach i interesantach

W domu każdego z nas łazienka stanowi miejsce, którego nigdy nie pomijamy przy remoncie. Czyż mogłoby być inaczej w przypadku pomieszczeń biurowych? Stylistyka łazienek dla interesantów oraz dla pracowników może być taka sama, ale warto zadbać o to, by jej design był spójny z całą firmą. Aby to osiągnąć, warto postawić na kolory nawiązujące do danej marki albo na barwy bardzo uniwersalne, bazowe i typowe dla tego rodzaju pomieszczeń. Miłośnicy modnych i stylowych aranżacji mogą również wykorzystać obowiązujące trendy, dzięki którym pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej nowoczesne.

Łatwość czyszczenia: ważna cecha przy łazienkowych aranżacjach w biurze

Praktyka podpowiada, że łazienka biurowa powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby jej utrzymanie w czystości było łatwe, a sprzątanie – szybkie. Zbyt wiele małych elementów i ozdób może sprawić, że wnętrze będzie wyglądać na nieuporządkowane. Aby tego uniknąć, warto postawić na zdrowy minimalizm i nie przesadzać z ilością dekoracji. Celowym wydaje się też zastosowanie takich materiałów, które łatwo się sprząta. Popularne w wielu biurach oraz domach płytki łazienkowe mogą mieć obecnie naprawdę różną formę i kształty. Na rynku można znaleźć zarówno bardzo małe formaty, jak i duże płyty imitujące zupełnie inne materiały – np. drewno albo marmur. Tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ płytki posiadają właściwości wodoodporne i są dość wytrzymałe, a przy tym proste do utrzymania w czystości. W wielu biurach typowe jest połączenie płytek oraz specjalnej farby hydrofobowej, która wykazuje odporność na wodę.

Ważne są detale, czyli łazienka w biurze – aranżacja perfekcyjna

Detale w wielu aranżacjach stanowią bardzo ważny aspekt, który tworzy całość. Nie inaczej jest w przypadku łazienki biurowej. Również w takim miejscu warto zadbać o dekorację i piękne szczegóły. Ciekawym pomysłem będzie oryginalne lustro. W wielu aranżacjach łazienkowych prawdziwym hitem jest okrągłe, podświetlane lusterko. Taka opcja sprawdzi się nawet w stosunkowo małej łazience. Duże, prostokątne albo kwadratowe lustra bez ramy to również interesująca opcja, która nada całemu wnętrzu bardziej nowoczesnego charakteru. Stylowym dodatkiem w łazience będą też rośliny,jak np. paproć czy skrzydłokwiat. Wybierając aranżację do łazienki, nie warto zapominać o praktycznych szczegółach, do których zaliczyć można m.in. okucia do kabin sanitarnych. Można je kupić pod linkiem: https://gryc24.pl/okucia-do-zabudow-z-pcv,c149,pl.html.

Łazienka biurowa w praktyce

Szukając rozwiązań, które sprawdzą się w łazience biurowej, warto zwracać uwagę nie tylko na same aspekty estetyczne, ale również na praktyczność proponowanych opcji. I tak przykładowo bezrantowa miska WC to typowy „must have” w każdym miejscu pracy, które dba o zdrowie swoich pracowników. Takie akcesorium jest o wiele bardziej higieniczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Aranżując wnętrze łazienki biurowej, warto zadbać również o to, by wśród drobnych akcesoriów takich jak mydło czy ręczniki papierowe, znalazł się również płyn dezynfekcyjny. W biurze sprawdzi się też bezdotykowy dozownik do mydła na baterie czy też energooszczędne oświetlenie LED.

Toaleta dla pracowników

Łazienka w biurze to miejsce, które powinno być odpowiednio zaopatrzone, ale jeżeli jako pracodawca chcesz pozytywnie zaskoczyć swoich podwładnych, przygotuj dla nich coś specjalnego. Będąc na weselu czy innym przyjęciu, które wymaga określonego dress codu, z pewnością widziałeś tzw. koszyczki ratunkowe z akcesoriami typowo dla kobiet. Ty dla swoich pracowników również możesz umieścić taki koszyczek w łazience – zwłaszcza gdy większość Twojego zespołu stanowi płeć piękna. Co może się w nim znaleźć? Możliwości jest naprawdę wiele, ale korzystnie będzie jeżeli umieścisz w nim nici oraz igłę, plasterki, kilka par rajstop czy suchy szampon.

Możesz również polubić…